RX 6600 ekran kartı 102 derece oluyor

ardaa08

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım RX6600 Sapphire ve R5 5500 işlemcim var. Şu ana kadar işlemcimin Witcher 2 ve 3 tarzı oyunlarda 90 dereceyi geçtiğini gördüm fakat ilk defa ekran kartımın bu değerleri gördüğüne şahitlik ettim, öncelikle oynadıgım oyun Back 4 Blood'du ve kaliteli olmasının yanı sıra çok fazla zombi doğabiliyordu (100-200) bundan dolayı zorlanıyor olabilir dedim ama 97 derece oluyor genellikle ve hatta dediğim gibi 102 dereceyi de gördü, birkaç gün önce yanık kokusu falan da geldi hatta kasadan, bu durum normal midir veya sisteme bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değil. Ekran kartınızda ya da kasanızın hava yollarında(büyük ihtimalle ekran kartınızda) bir sıkıntı var diye tahmin ediyorum temizliğini en son ne zaman yaptınız?

102 dereceyi gördükten hemen sonraki gün baktım tozları vesaire temizledim ama çok da bir şey yok gibi gözüküyordu, ayrıca kasa mesh değil sadece üstünden hava girebiliyor orada da tozluk var

Macunlar kurumuş, yenileme işlemi yapmadan devam edersen, donanıma zarar verebilirsiniz ya da verdiniz.

İşlemciye macun sürmeyi biliyordum ama ekran kartına macun sürmek nasıl oluyor hiçbir fikrim yok eğer bildiğiniz güzel macun markaları ve nasıl sürüleceği hakkında ki videolar varsa yardımcı olursanız sevinirim

Eğer hotspot derecesine bakıyorsan normal bu değerler. Diğer türlü sıkıntı var, termal macunlarını yenile.

Corsair kulaklığımın iCUE yazılımında değerler gözüküyordu oradan baktım.

Bütçe elverirse kasa değiştirmenizi tavsiye ederim. Ön taraftan adamakıllı hava çekebilecek bir kasa tercih ederseniz bu değerlerden kurtulursunuz.

Kasayı alırken mesh bir kasa vardı ellerinde onun kalmadığını söyleyip kapalı bir kasa gönderdiler marka model Hyper harmony Rainbow internette de görebilirsiniz, bunun daha pahalı daha kaliteli oldugundan falan bahsettiler mecbur aldık eğer mümkün olursa dediğiniz gibi değiştirebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı