Çözüldü RX 6600 sistem oyuna girince kendini yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Mersin
RAM
GoodRam 2x8 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 2500E 500 GB M.2
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RX 6600 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
AMD R5 5500
Merhaba, birkaç gün önce İtopya'dan TAA sistemini aldım, 2 gündür hiçbir problem olmadan kullanıyordum. Hatta bu sabahtan beri kaç kez oyun oynadım hiçbir problem olmadı. Az önce CS:GO'dan çıktım, sistem bir anda reset attı. Neyse dedim. Az önce Uncharted oyununa girdim, 2 dakika sonra yine reset attı PC. Durduk yere ne oldu anlamadım, sabahtan beri oynuyorum hiçbir sorun yoktu. Bileşenler de kaliteli, daha alalı birkaç gün oldu zaten. Sistem bileşenlerini belirttim, ek olarak PSU modeli: NZXT C550 550W 80+ Bronze.

Daha yeni aldım, bir kere de şansım düzgün gitmiyor. Şimdi uğraşıp duracağım muhtemelen... Neden kaynaklı olabilir?

Denerim. Az önce tekrardan Uncharted girdim, sıcaklıklarda da hiçbir sorun yok. Ekran kartı da işlemci de 50 derece civarında geziyor. Bir anda dondu ve reset attı yine. Anlamıyorum sabahtan beri hiçbir şey yok, bir anda ne olmuş olabilir ya?

Anakart birkaç ayar değiştirmiş olabilir. Bu arada düğmeden kapattıktan sonra PSU düğmesini de kapat.

Denerim. Az önce tekrardan Uncharted girdim, sıcaklıklarda da hiçbir sorun yok. Ekran kartı da işlemci de 50 derece civarında geziyor. Bir anda dondu ve reset attı yine. Anlamıyorum sabahtan beri hiçbir şey yok, bir anda ne olmuş olabilir ya?

En son surumu mu kullaniyorsunuz AMD Software: Adrenalin Edition?

Guncel sürücü icin birkac reset atma durumu gormustum, isterseniz DDU ile temizce kaldirip 23.5.1 falan kurmayi deneyebilirsiniz. Sorun surucuden ote donanimsal olabilir ama ben de bunu onermek istedim.

En son surumu mu kullaniyorsunuz AMD Software: Adrenalin Edition?

Guncel sürücü icin birkac reset atma durumu gormustum, isterseniz DDU ile temizce kaldirip 23.5.1 falan kurmayi deneyebilirsiniz. Sorun surucuden ote donanimsal olabilir ama ben de bunu onermek istedim.
Evet, güncel sürümü kurmuştum da dediğim gibi 2 gündür hiçbir problem yoktu. Hatta yarım saat öncesine kadar da hiçbir problem yoktu, çatır çatır oynuyordum. Bir anda ne olduysa resetlemeye başladı.

Anakart birkaç ayar değiştirmiş olabilir. Bu arada düğmeden kapattıktan sonra PSU düğmesini de kapat.
Tamamdır hocam, deniyorum hemen.

@William Butcher Hocam denedim, yine reset attı. BIOS sıfırladım, yine reset attı. Hatta reset attı, açıldı ve açılır açılmaz yine reset attı.

Vallahi kafayı yiyeceğim ya olabilecek en saçma sapan işler başıma geliyor. Yepyeni sistem, nasıl bir arızası olabilir anlamıyorum ki. Bir de durduk yere birdenbire böyle yapmaya başladı. Sabahtan beri sorun yoktu.

Son düzenleme:
Evet, güncel sürümü kurmuştum da dediğim gibi 2 gündür hiçbir problem yoktu. Hatta yarım saat öncesine kadar da hiçbir problem yoktu, çatır çatır oynuyordum. Bir anda ne olduysa resetlemeye başladı.

Tamamdır hocam, deniyorum hemen.

@William Butcher Hocam denedim, yine reset attı. BIOS sıfırladım, yine reset attı. Hatta reset attı, açıldı ve açılır açılmaz yine reset attı.

Vallahi kafayı yiyeceğim ya olabilecek en saçma sapan işler başıma geliyor. Yepyeni sistem, nasıl bir arızası olabilir anlamıyorum ki. Bir de durduk yere birdenbire böyle yapmaya başladı. Sabahtan beri sorun yoktu.

XMP kapattığınızda reset atıyor mu?

XMP kapattığınızda reset atıyor mu?
Evet atıyor. Az önce BIOS sıfırladım denedim, 2666MHz'de çalıştı yine resetledi. 1-2 dk girdim Uncharted'a, reset attı sistem. Sonra açıldı, sonra buraya yazmak için Google'a tıkladım, kendi kendine tekrardan resetledi.

Evet atıyor. Az önce BIOS sıfırladım denedim, 2666MHz'de çalıştı yine resetledi. 1-2 dk girdim Uncharted'a, reset attı sistem. Sonra açıldı, sonra buraya yazmak için Google'a tıkladım, kendi kendine tekrardan resetledi.

Sürücüden ekran kartının güç limitini %5 arttırıp dener misin?

RAM'ler kit şeklinde miydi yoksa 2x Single mıydı?Kit değilseler bir RAM'i sökerek deneyebilirsiniz.
1691187474642.png

Bu hocam, Single kit. 2 tane RAM paketi var elimde.

Bu arada ekran kartına Radeon Software üzerinden stres testi yaptım 10 dakika boyunca kapanmadı.

Geri
Yukarı