Çözüldü RX 6600 sistem oyuna girince kendini yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Mersin
RAM
GoodRam 2x8 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Gigabyte 2500E 500 GB M.2
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RX 6600 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
AMD R5 5500
Merhaba, birkaç gün önce İtopya'dan TAA sistemini aldım, 2 gündür hiçbir problem olmadan kullanıyordum. Hatta bu sabahtan beri kaç kez oyun oynadım hiçbir problem olmadı. Az önce CS:GO'dan çıktım, sistem bir anda reset attı. Neyse dedim. Az önce Uncharted oyununa girdim, 2 dakika sonra yine reset attı PC. Durduk yere ne oldu anlamadım, sabahtan beri oynuyorum hiçbir sorun yoktu. Bileşenler de kaliteli, daha alalı birkaç gün oldu zaten. Sistem bileşenlerini belirttim, ek olarak PSU modeli: NZXT C550 550W 80+ Bronze.

Daha yeni aldım, bir kere de şansım düzgün gitmiyor. Şimdi uğraşıp duracağım muhtemelen... Neden kaynaklı olabilir?

@ThamuzBalrog anlamadım vallahi, umarım kapanmaz tekrar. Birkaç saat oyun oynadım, reset atmadı PSU kablosunu değiştirdikten sonra. Tekrar kapanırsa PSU veya ekran kartı arızasıdır muhtemelen, Kernel Power 41 hatası veriyor çünkü.

Uncharted'e gir. FPS'nin en düşük olduğu bölgeye git ekran kartı vs zorlansın. PC'yi sal 7 8 saat öyle açık kalsın. Kapanma olmazsa çözülmüştür bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jesus Wicked 1080p ultra grafiklerde ortalama 90-100 FPS alıyorum, düşük olduğu yer görmedim. 1-2 saat boyunca oynadım, kapanmadı. Bakalım, kapanırsa yine kapanır. Diğer türlü oyun açılırken dahi kapanmıştı.
Sistemi daha çok zorlayacak bir oyun indir dene. Ya da pcyi oyundayken bayağı bir açık bırak bakalım ne olacak.

Merhaba, birkaç gün önce İtopya'dan TAA sistemini aldım, 2 gündür hiçbir problem olmadan kullanıyordum. Hatta bu sabahtan beri kaç kez oyun oynadım hiçbir problem olmadı.
Bende dün teslim aldım TAA-Background'u fakat RAM ve SSD değişikliği yapmıştım. Şuana kadar problem olmadı.
Bence DDU ile surucuyu kaldirip 23.5.2 kurun sonucta bir şey olmaz. Son surum reset atanlari gordum, ben problem yasamadim ama.
Şuan güncel sürüm olan 23.7.2'yi kullanıyorum. Bende de herhangi bir sorun çıkmadı.
@ThamuzBalrog Anlamadım vallahi, umarım kapanmaz tekrar. Birkaç saat oyun oynadım, reset atmadı PSU kablosunu değiştirdikten sonra. Tekrar kapanırsa PSU veya ekran kartı arızasıdır muhtemelen, Kernel Power 41 hatası veriyor çünkü.
Umarım sorununuz çözülmüştür hocam.

@Turgineer Şu anlık kapanma olmadı ama tekrar olursa bakacağız artık. Hayırlı olsun size de. Bu arada MLD SSD çöp, keşke almasaydınız onu.

@Turgineer @Jesus Wicked Az önce yine kapandı sistem. Muhtemelen PSU gidik. Pazartesi günü arayacağım İtopya'yı. Zaten zamanım kısıtlı, uğraşıp duracağım şimdi...

Son düzenleme:
Uncharted'e gir. FPS'nin en düşük olduğu bölgeye git ekran kartı vs zorlansın. PC'yi sal 7 8 saat öyle açık kalsın. Kapanma olmazsa çözülmüştür bence.

@Turgineer şu anlık kapanma olmadı ama tekrar olursa bakacağız artık. Hayırlı olsun size de. Bu arada MLD SSD çöp, keşke almasaydınız onu.

@Turgineer @Jesus Wicked az önce yine kapandı sistem. Muhtemelen PSU gidik. Pazartesi günü arayacağım İtopya'yı. Zaten zamanım kısıtlı, uğraşıp duracağım şimdi...

Keske FSP PSU'yu alsaydiniz, belki o boyle arizali cikmazdi.

Keske FSP PSU'yu alsaydiniz, belki o boyle arizali cikmazdi.
Hocam ben alırken FSP yoktu, bu vardı NZXT kalitesiz değil zaten. Oldukça iyi diye aldım direkt. Bilemezdim ki böyle bir şey yapacağını. Neyse, umarım çözerler sorunu. 1.5 ay sonra okulum açılacak zaten, nasıl bir şansım varsa yine patladık.

Anlamadığım şey şu, PSU kablosu değiştirdikten sonra saatlerce oyun oynadım, düzelmiş gibiydi. Az önce yine reset attı. Yani çok garip, PSU kablosu değişince ne oldu da bu kadar uzun süre reset atmadı acaba?

Geri
Yukarı