RX 6700 XT deneyimleriniz nasıl?

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Merhaba arkadaşlar, ileride bu ekran kartı ile sistem dizmeyi düşünüyorum hazır sistem olur muhtemelen fakat sizden sistem önerisi değil deneyimlerinizi soruyorum alınır mı bu kart ben Online oyuncuyum genelde bundan dolayı CS:GO'da Valorant'ta düşük ayarlarda oynuyorum onun için şu anlık sistemim yeterli fakat araya böyle RDR 2 Hogwarts Legacy gibi sağlam oyunları da oynamak istiyorum bu oyunlarda kullandığım 1650 yetmiyor yüksek ayarlarda bende bu kartı düşünüyorum ama bu kart RTX performansı iyi değil diyorlar çok kullanmayacak olsam da RTX DLSS benim için lazım olabilir mi? Ne tavsiye edersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ileride bu ekran kartı ile sistem dizmeyi düşünüyorum hazır sistem olur muhtemelen fakat sizden sistem önerisi değil deneyimlerinizi soruyorum alınır mı bu kart ben Online oyuncuyum genelde bundan dolayı CS:GO'da Valorant'ta düşük ayarlarda oynuyorum onun için şu anlık sistemim yeterli fakat araya böyle RDR 2 Hogwarts Legacy gibi sağlam oyunları da oynamak istiyorum bu oyunlarda kullandığım 1650 yetmiyor yüksek ayarlarda bende bu kartı düşünüyorum ama bu kart RTX performansı iyi değil diyorlar çok kullanmayacak olsam da RTX DLSS benim için lazım olabilir mi? Ne tavsiye edersiniz.
Hocam 1 hafta gibi bir süre oldu çok bir deneyimim yok ancak şimdilik sorun yok gibi duruyor, CW problemi yaşamadım bunuda ayrıca belirtmiş olayım ancak siz alırsınız CW olur veya başka bir sorun yaşarsınız bilemem. Dediğim gibi çok fazla deneyimleme şansım olmadı daha test bile etmedim zaten.

Hocam 1 hafta gibi bir süre oldu çok bir deneyimim yok ancak şimdilik sorun yok gibi duruyor, CW problemi yaşamadım bunuda ayrıca belirtmiş olayım ancak siz alırsınız CW olur veya başka bir sorun yaşarsınız bilemem. Dediğim gibi çok fazla deneyimleme şansım olmadı daha test bile etmedim zaten.
cw büyük problem değil değiştirilir 4090 da bile olabilir yani

ASUS Dual RX6700 XT karta sahibim. Şimdi baktığın zaman saf güç olarak çok güçlü bir kart ama dediğin şekilde RTX devreye giriyor NVIDIA tarafında. AMD ise FSR sunuyor fakat NVIDIA kadar başarılı değil tabii henüz. Fakat buna rağmen Rust oyunundan örnek verecek olursam, arkadaşım RTX3060'a sahip RTX DLSS'e rağmen ben ondan daha yüksek FPS değerleri ile oynuyorum. Kartı 5 aydır falan kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun yaşatmadı. Coil Whine ise bende var ama her oyunda olmuyor. Performansı ve kartın sağlığını etkilemediği için sorun etmiyorum ki V-Sync açtığında o da gidiyor. Açıkçası fiyat tarafında baktığımızda RTX3060 muadili iken bu kart RTX3060'a göre saf güç anlamında zaten çok daha güçlü fakat RTX DLSS devreye girdiğinde de bir tık daha iyi bir kart

Hocam 1 hafta gibi bir süre oldu çok bir deneyimim yok ancak şimdilik sorun yok gibi duruyor, cw problemi yaşamadım bunu da ayrıca belirtmiş olayım ancak siz alırsınız cw olur veya başka bir sorun yaşarsınız bilemem. Dediğim gibi çok fazla deneyimleme şansım olmadı daha test bile etmedim zaten.

Cw büyük problem değil değiştirilir 4090 da bile olabilir yani.

ASUS Dual RX6700 XT karta sahibim. Şimdi baktığın zaman saf güç olarak çok güçlü bir kart ama dediğin şekilde RTX devreye giriyor NVIDIA tarafında. AMD ise FSR sunuyor fakat NVIDIA kadar başarılı değil tabii henüz. Fakat buna rağmen Rust oyunundan örnek verecek olursam, arkadaşım RTX3060'a sahip RTX DLSS'e rağmen ben ondan daha yüksek FPS değerleri ile oynuyorum. Kartı 5 aydır falan kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun yaşatmadı. Coil whine ise bende var ama her oyunda olmuyor. Performansı ve kartın sağlığını etkilemediği için sorun etmiyorum ki V-Sync açtığında o da gidiyor. Açıkçası fiyat tarafında baktığımızda RTX3060 muadili iken bu kart RTX3060'a göre saf güç anlamında zaten çok daha güçlü fakat RTX DLSS devreye girdiğinde de bir tık daha iyi bir kart.

Sizce o kadar önemli mi RTX.

FSR FPS olarak DLSS'i geçti grafik olarak performans modunda biraz sorun var ama FSR 3 ile düzeltilir diye düşünüyorum RX 6700 XT ise 3060 Ti ile 3070 arasında bir kart 3070 ile denk sayılır ama 3070 2 FPS ile geçiyor.
Bana derseniz 3070 mi RX 6700XT mi?
RX 6700XT derim çünkü.
VRAM gelecek oyunlarda önemli bir şey 3070 de 1440p oyunculuğu zor RX de değil RX 1440 p yi 6 yıl oynatır 3070 Full ayarlarda aynı şekilde 3 yıl VRAM'i az çünkü ama gaminggen ile görüşme sonnucundarx 6800'lü sistem 1 2 aya gelecek onu alacağım isterseniz bekleyin.

Sizce o kadar önemli mi RTX.

Ve cidden de Ray Tracing bence çok önemsiz 3080 gibi kartlar bile altından kalkamıyor önemsiz bir şey eğer realist değilseniz.

Biliyorum hocam sadece AMD ekran kartlarında kronik bir sorun olarak bahsedildiği için belirtmek istedim
hayır hocam cw sadece rx 6700 modelinde aşırılık var xt modelinde diğerlerine göre az o da yapan markaya göre değişir olmazsa aldığınız yeri arayın anında internetten aldıysanız 1 hafta mağazadan ise saniyede değiştiriler

hayır hocam cw sadece rx 6700 modelinde aşırılık var xt modelinde diğerlerine göre az o da yapan markaya göre değişir olmazsa aldığınız yeri arayın anında internetten aldıysanız 1 hafta mağazadan ise saniyede değiştiriler
Hocam zaten ben CW çok rastlanıyor demedim? Böyle bir algı var ancak doğru bulmuyorum yine de imkansız değil demek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı