RX 7900 XT alınır mı?

• Konuyu başlatan Spyhis
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 10B
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Markaların özel kartları çıkınca alınırsa sorun olmaz.

4080 alıp güç girişini yakmaktan iyidir.

Ayrıca ben belirttim markaların özel kartları çıkınca alın diye.
Valla Nvidia'nın yaptığı rezalet 16 pin adaptörü savunmak işte dediğin gibi tam bir fanboyluk olurdu, ama Gamers Nexus videolarını izlediysen eğer kart yanma problemlerinin %90'ı kullanıcı hatası olarak belirtilmiş. (Tam olarak yerine oturtmama, kabloyu çok fazla bükme gibi)

Bu dediklerim tabi ki de yine o iğrenç dizaynı meşrulaştırmıyor. Diğer tarafta ekran kartını dik takarak kullandığında ısınma problemi olmayan bir karttan bahsediyoruz, daha MBA dizayn kullanan 2-3 güç AIB kartta da bu sıcaklık problemi ortaya çıkabilir muhtemelen, o yüzden sırf bu manada ikisini karşılaştırmak mantıksız, ayrıca daha yanan 4080 görmedim ben, muhtemelen 4090'a göre çok daha az güç çektiği için bir problem olmamış.

Evet kağıt üzerinde 7900XTX daha güçlü ama kullanıcılarda maalesef WATTMAN korkusu, sürücü problemleri gibi bence gayet haklı sebeplerden dolayı bir ön yargı var.

İşin içine daha DLSS 3.0 ve daha az güç tüketimini katmıyorum. Bu benim kişisel görüşüm tabi ki de, şuan bütçem bu kadar geçemem diyen birine gider XFX 7900 XTX öneririm bende doğal olarak.
@Dreamwalker hocam siz rx 7900xt mi alırdınız rtx 3080 mi ?
İkisini karşılaştırmak bile saçma, aynı klasmanda değiller, 7900XTX çok çok daha güçlü bir model. 4K monitörün yoksa zaten 7900 XTX almak bana bu arada saçma geliyor, onun yerine daha uygun fiyatlı bir kart alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı