RX570 sistemde GPU kullanımı aniden düşüyor

Sroxy

Centipat
Daha fazla  
GPU kullanımım her 25 saniyede bir 100'den 1 düşüyor CPU kullanımı. Ani düşüş yok ama GPU sürekli iniş çıkışlarda. Her indiğinde oyunda ani FPS düşüşü yaşıyorum.
Sistem özelliklerim: MSI Radeon RX570 Armor 4 GB, AMD Ryzen 3 3200G, RAM 16 GB sistemim bu şekilde ve ekstra olarak parça yükseltsem geçer mi bu sorun?

MSI Afterburner üzerinden kontrol ediyorsanız ayarlardan ULPS ayarını tiklemeniz lazım.
1691181149656.png

rampagermp 500w hocam yetiyormu inanın hiçbir fikrim yok​

Şahsen Rampage markaların iyi olmadığını düşünsem de verdiği çıkıştan yettiği gözüküyor. İşlemci darboğazı olabilir her türlü oyunda mı böyle yapıyor daha hafif oyunlarda nasıl? Ağır oyunlarda da GPU'ya daha ağır yük yüklemeyi dener misiniz?

Şahsen Rampage markaların iyi olmadığını düşünsem de verdiği çıkıştan yettiği gözüküyor. İşlemci darboğazı olabilir her türlü oyunda mı böyle yapıyor daha hafif oyunlarda nasıl? Ağır oyunlarda da GPU'ya daha ağır yük yüklemeyi dener misiniz?
rust fortnite valorant kasmaz denilen her oyunda

MSI Afterburner üzerinden kontrol ediyorsanız ayarlardan ULPS ayarını tiklemeniz lazım.
Eki Görüntüle 1890127
hocam açtım bu ayar ne işe yarıyor

Son düzenleme:
Ultra Low Power State: bir çeşit güç yönetimi ayarı. Bu ayarı açtığınız zaman belirttiğiniz problemi yaşamamanız lazım.
Ortalama bi azalma var hocam ama geçmiş değil teşekkür ederim işlemci almaya karar verdim bu sisteme ryzen nın hangi işlemcisi daha mantıklı ve ikinci el işlemci almayı düşünüyorum 2ci el almak mantıklı mıdır

Temiz bulursan R5 5600 alabilirsin ileride ekran kartı da değişirsen yeterli olacak bir işlemci alman gerekecek R5 5600 bunu fazlasıyla görecektir. 2. El fiyatı da 3500-4500 TL arasında geziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı