Ryzen 5 1400 ve GTX 1050 Ti sistem yükseltme

Chieff

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistemimin özellikleri;
  • Ryzen 5 1400
  • Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition
  • MSI B350m BAZOOKA
  • 16 GB(2X8) RAM HyperX Black Fury 2400MHz
  • WD 1 TB HDD
  • Dark Dragon KASA 600W
Oyunlarda yeterli performansı alıyorum lakin yayın yaptığım zaman FPS düşüşleri yaşıyorum. Bu sorundan kurtulmak için sistem yükseltmesi yapmayı planlıyorum. Bütçem 4000 TL civarı.
Düşündüğüm sistem yükseltmeleri;
  • AMD Ryzen 7 1700
  • MSI Radeon VEGA RX 56
Sahip olduğum sistem bu güncellemeyi kaldırabilir mi? Veyahut Ryzen 7 1700 yerine Vega 56 ile darboğaz yapmayacak bir işlemci tavsiye eder misiniz? Sahip olduğum sistem bu güncelleme için yetersiz kalacak ise, sahip olduğum sistemin özellikleri göz önüne alınarak sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi Ryzen 5 1600 veya 1600X yapın. Ekran kartını da GTX 1080 yapabilirsiniz.

İşlemciyi Ryzen 5 1600 veya 1600X yapın. Ekran kartını da GTX 1080 yapabilirsiniz.
Katılıyorum. İşlemci Ryzen 5 1600 yapın derim. Ayrıca SSD ekleyebilirsiniz.
Öncelikle teşekkür ederim. Dar boğaz yaşatmaz değil mi? Bir diğeri de güç kaynağım gtx 1080 i besleyebilir mi?

Palit markasını ilk defa duydum performans olarak güvenemedim.

Performans olarak MSI, Asus gibi markalara göre anca 5 FPS fark olur. Alabilirsiniz.
İşlemci Ryzen 5 1600 olursa ve GTX 1080 yaparsan darboğaz olmaz. Ayrıca Palit marka tercih edebilirsin.
Palit markasının garantisi var mıdır peki Türkiye içinde bir proplem olduğunda sorun yaşarmıyım? 600w güç kaynağı bu iki ürüne yeterli gelir mi ?

Zaten ekran kartını teknobiyotikden alacaksınız sıkıntı olmaz. PSU'nun tam modelini söylerseniz veya 12V kanalından kaç W veriyor söylerseniz yardımcı oluruz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı