Ryzen 5 5500 RX6600X sistemde PC açık kaldıkça oyun performansı düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11
Ben anlamadım zaten oyun açıyorum sanarsın oyun calıştırmıyorlar cekirdek kola yapıyorlar.

😀 Düşük kullanım olması normal bir durum 50'yi 60'ı geçerse anormal aslında Valorant gibi bir oyunda, gidip yüksek ayarlarda GTA 5 falan oyna ekran kartı kullanımın %100 olacaktır.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    952,3 KB · Görüntüleme: 7
Dostum yaşadığın durum normal işlemci veya ekran kartın sorunlu değil hata almıyorsan, droplardan kurtulmak istiyorsan Ryzen 5 5600 iyi olur, 350 FPS'den aşağı düşürmez sizi Valorant'ta.

Kardeşim sen ne anlatıyorsun ya. Ryzen 5 5500 RTX 3060 Ti ile bile darboğaz yapmıyor. RX 6600 XT ile mi yapacak? Yanlış bilgi vermeyin.

Kardeşim sen ne anlatıyorsun ya. Ryzen 5 5500 RTX 3060 Ti ile bile darboğaz yapmıyor. RX 6600 XT ile mi yapacak? Yanlış bilgi vermeyin.

Darboğaz yapcaksa adamlar niye satsın ki İncehesap gibi bir yer.

Sürücü DDU ile silip tekrar yükleyebilirsiniz deneyin.

Virus taraması yapın görev yoneticisinde en çok işlemci tuketen kaynak neyse onu kapatın.

AMD sürücüsünü 24.3.1 kuruluysa birkaç alt sürüm sürücüleri yükleyin mesela 23.12.1 gibi bir sürücü yükleyip Bi'de oyle deneyin.

Darboğaz ne alaka hadi diyelim yaptı bu kadar FPS düşerecek kadar yapmaz.

Hangi sürümünü kullanmamı önerirsin.

Darboğaz yapcaksa adamlar niye satsın ki İncehesap gibi bir yer.

Hangi sürümünü kullanmamı önerirsin.

AMD 24.12.1 bir deneyin derim.

Ellerindeki kalan malı itelemek için yaparlar, ancak sizin sistem oyle deli gibi darboğaz yapması imkansız tabii işlemciye çok yüklenen Oyunlar'da yapar ama bunu hissetmezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı