Ryzen 5 5600 overclock değerleri nasıl?

Hwbot'a valid Cinebench skoru submitleyebilirsin ya da Benchmate indirip bir test yaptıktan sonra buraya SS'ini at. Örnek olarka CB23 testi yap ve sonucu at buraya.

Hocam değerleri yaptım yanlış veya eksik varsa söylersin.
IMG_20240425_134817_288.jpg
IMG_20240425_134837_999.jpg
IMG_20240425_135827_787.jpg
IMG_20240425_141028_895.jpg
IMG_20240425_141853_446.jpg

Bu değerler çok düşük, boostlamasını engelleyebilir.
PPT: 120
EDC: 140
TDC: 140
Precision Boost Override Scalar x10 yapın.
Platform Thermal Thorttle Limit: 90 yapın.
Tabi 90 derece hiç olamayacak, eğer anormal bir durum olursa tedbir olarak limit 90 derece.
Paylaştığım değerleri girdiniz mi?

Paylaştığım değerleri girdiniz mi?

Hocam onu diğer arkadaşa yazmıştınız sanırım ama denemedim şu anlık. Bir duruma bakalım ona göre hareket ederiz. Ayrıca CB23 de bazen sıcaklık değerlerim anormal çıkıyor normalde 62'yi geçmez 69 falan gösteriyor test bittiği an tekrar yapınca 60-62 civarında kalıyor sanırım programla alakalı bir sorun ya da havanın sıcaklığıdır bilmiyorum.

Hocam onu diğer arkadaşa yazmıştınız sanırım ama denemedim şu anlık. Bir duruma bakalım ona göre hareket ederiz. Ayrıca CB23 de bazen sıcaklık değerlerim anormal çıkıyor normalde 62'yi geçmez 69 falan gösteriyor test bittiği an tekrar yapınca 60-62 civarında kalıyor sanırım programla alakalı bir sorun ya da havanın sıcaklığıdır bilmiyorum.
CB23 çok yüklenir işlemciye normal bence 69-70 görmeniz. Zaten OC yapıyoruz birde. Ben R23'te 81 civarı görüyorum.

CB23 çok yüklenir işlemciye normal bence 69-70 görmeniz. Zaten OC yapıyoruz bir de. Ben R23'te 81 civarı görüyorum.

Vallahi olabilir hocam ben sadece test bittikten sonra tekrar test yaptığımda daha düşük sıcaklık görüyorum o anormal geldi ama genel olarak sorun yok çünkü oyun içerisinde 50-55'i görmüyorum bile çok nadir yani.

@AceTeq Hocam bu corecycler kaç dakika ya da kaç iteration sürüyor? 5700x ile 70 dakikadır devam ediyor. 43 iterationda.
Mor yazlılar ile "ERROR" gördün mü? Hata varsa her döngüde mavi yazılarla hata veren çekirdeği belirtir. Çekirdek hata verdiyse test o çekirdek için biter. Hata yoksa 1 saate bitir testi, %99 stabildir.

Mor yazlılar ile "ERROR" gördün mü? Hata varsa her döngüde mavi yazılarla hata veren çekirdeği belirtir. Çekirdek hata verdiyse test o çekirdek için biter. Hata yoksa 1 saate bitir testi, %99 stabildir.
Şu ana kadar hata yok hocam. Sonu yok anladığım kadarıyla testin. Benim de arkadaş gibi -30 negative ayarlı. Stabil mi diye denemek istedim.

Şu ana kadar hata yok hocam. Sonu yok anladığım kadarıyla testin. Benim de arkadaş gibi -30 negative ayarlı. Stabil mi diye denemek istedim.

Testin sonu yok hocam hata varsa renklerden belli eder zaten bende de problem yok hatta R23 puanim 12K olmuş neredeyse 😌 ek olarak benim yaptığım testleri de yap ama ayrı konu aç oradan da tartışırız. Bende cevap için arkadaşı bekliyorum bakalim ne diyecek bana kalırsa stabil gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı