Ryzen 5 5600x sistem çok ısınıyor

darlysupport

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım gereğinden fazla ısınıyor gibi. her oyuna girdiğimde bazen kulaklık takılı olsa bile fan sesini duyabiliyorum, kışın kalorifer yakmadım odayı bu ısıttı o derece sıcaklık veriyor, bu normal mi? Fotoğraftaki yeni açılmış bir FIFA24 oyunundan oluşan sıcaklık (stock fan kullanmıyorum).

Başka görülmesi gereken bilgileri atabilirim.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
S
Merhaba, bilgisayarım gereğinden fazla ısınıyor gibi. her oyuna girdiğimde bazen kulaklık takılı olsa bile fan sesini duyabiliyorum, kışın kalorifer yakmadım odayı bu ısıttı o derece sıcaklık veriyor, bu normal mi? Fotoğraftaki yeni açılmış bir FIFA24 oyunundan oluşan sıcaklık (stock fan kullanmıyorum).

Eki Görüntüle 2195587
Stock fan değilse ısılar yüksek kaliteli bi kule tipi almanı tavsiye ederim

Eki Görüntüle 2195587
Gördüğüm kadarıyla maksimum 83 derece gördüm, 83 derece aşırı değil yani bir sorun olmaz ancak termal macunu yenilemediyseniz yenilemenizi öneririm (Tabi başka fanın varsa)

S

Stock fan değilse ısılar yüksek kaliteli bi kule tipi almanı tavsiye ederim
Hocam yanıtınız için öncelikle teşekkür ederim.

Şuan ki kullandığım işlemci soğutucu fanım ; https://www.hepsiburada.com/arctic-...i-cpu-sogutucu-ar-acfre00060a-p-hbv00000ljqz7 bu bundan iyi ne bulabilirim ki

Stok fan kullanmıyorum yerine, keşke soğutucunun modelini yazsaydınız.
https://www.hepsiburada.com/arctic-...i-cpu-sogutucu-ar-acfre00060a-p-hbv00000ljqz7 direk link veriyim hocam buyrun

Soğutucunun modeliyle başlayabilirsiniz.
https://www.hepsiburada.com/arctic-...i-cpu-sogutucu-ar-acfre00060a-p-hbv00000ljqz7 buyrun hocam

bu bundan iyi ne bulabilirim ki

Birçok şey bulabilirsiniz de yine de fazla ısınmış bence işlemci. Kasanız hava alıp verebileceği bir yerde mi? Ayrıca kasanız nedir?

Bulabileceğiniz "birçok şey"in bazıları:

Thermalright- Frost Commander/Frost Spirit/Peerless Assassin/Phantom Spirit

DeepCool- AK/AG620/Assassin III ve IV

Sıvı soğutmaların çoğu.

Birçok şey bulabilirsiniz de yine de fazla ısınmış bence işlemci. Kasanız hava alıp verebileceği bir yerde mi? Ayrıca kasanız nedir?

Bulabileceğiniz "birçok şey"in bazıları:

Thermalright- Frost Commander/Frost Spirit/Peerless Assassin/Phantom Spirit

DeepCool- AK/AG620/Assassin III ve IV

Sıvı soğutmaların çoğu.
hocam kasa bunun aynısı Xigmatek Anubis Pro 4FX 750W 80 Plus Oyuncu Kasası fiyatı, teknik özellikleri, Xigmatek Oyuncu Kasası modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da - W değişikliği olabilir ayrıyetten kasa masanın üstünde yani az çok hava alabilmesi lazım önceden böyle bir sorun yoktu ilk alındığında

Ryzen Master indir, curve optimizer analizi yap 1 saat kadar sürüyor çıkan ayarları uygula.
bende yüklü olan ama hiç kullanmadığım bir uygulama deniyorum hemen

Yeni konular

Geri
Yukarı