Ryzen 5 7600X vs Ryzen 7 5800X3D

Sıfırdan topluyorsan 7600X. Mevcutta AM4 anakartın varsa 5800X3D alabilirsin. Güç olarak yeni mimari ve DDR5’in getirileri göz ardı edilemez tabii ki 7600X.

Bende bu yüzden korkuyorum.
Olayın biraz aslı var aslında en güzel soğutucular ile bile internetten Thermals diye aratınca 90 derecelerde geziyor. Benim 4.9 Ghz laptop işlemcisi bile 70'i görmüyor

Bende bu yüzden korkuyorum.
Olayın biraz aslı var aslında en güzel soğutucular ile bile internetten Thermals diye aratınca 90 derecelerde geziyor. Benim 4.9 Ghz laptop işlemcisi bile 70'i görmüyor

Bilmediğimden soruyorum Eco mod açınaca performans anlamında 5800x3D'den farkı kalacak mı?

Eco mode bildiğim kadarıyla yine çok fazla bir performans düşüşü olmuyor en fazla 10 FPS falan olur olursa.

Eco mode bildiğim kadarıyla yine çok fazla bir performans düşüşü olmuyor en fazla 10 FPS falan olur olursa.
Araştırdım biraz da iki tane Eco modu var birisi 170W'den 105'e düşürüyor diğeri 65'e düşürüyor. 170 ile 65 arasında yarı yarıya kesinti var neredeyse ama her halükarda 5800X3D'den güçlü bir işlemciden bahsediyoruz.

Donanım tarafında ustalarıma özelden bu konuyu sorduğumda 7. Nesil AMD'nin X olmayan serilerinin daha uygun olacağını onlarda problem olmadığı ve güçlerinin de yakın olduğu söylendi.

Geri
Yukarı