Ryzen 5 7600X vs Ryzen 7 7700X

Aralarında ahım şahım vark yok. Ancak M.2 yuvası fazlalığı, VRM açısından 1 tane fazla olması ve aydınlatma bulunuyor olması güzel :) tercim TUF olurdu.

Hocam ikisinde de bana fazlasıyla yetecek kadar M.2 yuvası var, aydınlatma pek umurumda değil ve VRM ne en ufak bir fikrim bile yok. Benim Prime olanı almam daha mantıklı olur değil mi?

Hocam ikisinde de bana fazlasıyla yetecek kadar M.2 yuvası var, aydınlatma pek umurumda değil ve VRM ne en ufak bir fikrim bile yok. Benim Prime olanı almam daha mantıklı olur değil mi?
X670-E modelinde overclock özellikleri biraz daha iyi. Bütün PCi slotları Gen5. VRM açısından daha iyi. Ekstrem overclock peşinde değilseniz gerek yok. Prime modeli gayet yeterli.

Hocam VRM son derece önemli bir bileşen. İleri uyumluluk açısından ekstra M.2 yuvasını ben elimle itmezdim.

Bütçeniz varsa TUF daha mantıklı olur bütçe yoksa zorlamaya gerek yok.
Kasada duruşu soğutması RGB'si ve ileriye dönüklük olarak TUF daha iyi.

Geri
Yukarı