Ryzen 5 7600X vs Ryzen 7 7700X

RedStrawberry

Hectopat
Oyun için alınacak 3000 TL fark var değer mi bilemiyorum ayrıca bu işlemciler için anakart önerisi alabilir miyim 64 GB RAM kullanılacak slot sayısı 4 tane olursa çok iyi olur.

Çok fazla eksik bilgi yazmışsınız, Ramleriniz DDR 4 mü 5 mi ve anakartta wifi ihtiyacınız var mı ? Ekran kartınızı nedir ve hangi çözünürlükte oynucaksınız? Anakart için bütçeniz ne kadar ?

Çok fazla eksik bilgi yazmışsınız, ramleriniz DDR 4 mü 5 mi ve anakartta Wi-Fi ihtiyacınız var mı? Ekran kartınızı nedir ve hangi çözünürlükte oynayacaksınız? Anakart için bütçeniz ne kadar?

Kusura bakmayın kendim için olmadığı için unuttum :D RAM'ler DDR 4 Wi-Fi ihtiyacı yok şimdilik 6600XT kullanıyor ekran kartı olarak ileride yükseltecek 2K'da oynuyor anakart için bütçesi 7000 TL.

2K'da Ryzen 5 yetecektir ama bütçeden dahada kısmak açısından 7500F daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü 7600X ile aralarında sadece frekans farkı ve dahili gpu farkı var, 7500F tek başına bile yetecektir ama isteğe bağlı overclock edersiniz. Anakart konusunda şöyle bi sıkıntı var hocam ben AM5 soket DDR4 anakart bulamadım eğer ramleri daha alınmadıysa DDR5 anakart bakabilirim.

2K'da Ryzen 5 yetecektir ama bütçeden daha da kısmak açısından 7500F daha iyi olur diye düşünüyorum çünkü 7600X ile aralarında sadece frekans farkı ve dahili GPU farkı var, 7500F tek başına bile yetecektir ama isteğe bağlı overclock edersiniz. Anakart konusunda şöyle bir sıkıntı var hocam ben AM5 soket DDR4 anakart bulamadım eğer RAM'leri daha alınmadıysa DDR5 anakart bakabilirim.

RAM'ler önceki sistemde kullanılan RAM'ler AM5 anakartlar DDR4 desteklemiyormuş şimdi öğrendim mecbur yeni RAM alacak artık anakart önerinizi bekliyoruz teşekkür ederim.

2'sinden birini tercih edebilirsiniz, Neo Forza'nın MHz değeri yüksek olsada CL'si biraz yüksek CL sıkıntı olmaz diyorsanız alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı