Ryzen 7 7800x3D için anakart, RAM ve soğutucu önerisi

Arkadaşlar şu an vatanda indirim var RAM alacağım da sormak istediğim bir şey var. AMD EXPO RAM konusunda gerekli mi anakartım 6600MHzA kadar destekliyor ama başka bir forumda bir arkadaş 6600MHz'lik RAM aldığını uyumsuzluk sorunundan 4400 de çalıştığını görünce iade ediyor. Yanlış bir ürün almamam için neye dikkat etmeliyim hangi RAM'ler seçeneklerim arasında. @yapiz @Bnalsveee eisaemyck

Arkadaşlar şu an vatan da indirim var RAM alacağım da sormak istediğim bir şey var. AMD EXPO RAM konusunda gerekli mi anakartım 6600MHzA kadar destekliyor ama başka bir forumda bir arkadaş 6600MHz'lik RAM aldığını uyumsuzluk sorunundan 4400 de çalıştığını görünce iade ediyor. Yanlış bir ürün almamam için neye dikkat etmeliyim hangi RAM'ler seçeneklerim arasında. @yapiz @Bnalsveee eisaemyck

EXPO zorunlu değil, Intel özel RAM olmadın yeter o da kocaman yazar zaten.

EXPO zorunlu değil, Intel özel RAM olmadın yeter o da kocaman yazar zaten.

MSI X670E Tomahawk Wi-Fi anakartın sitesinde 6000+ MHz şeklinde yazıyor. Kaç MHz'lik RAM almamı önerirsiniz? Bir de depolama olarak Kingston KC3000 2TB SSD almıştım anakartın sitesinde uyumluluk konusunda 512 GB'lık sürümünü gösteriyor şu anda sadece m2 size 2280 göre hareket etmiştim 2TB desteklememe gibi bir durumu var mıdır acaba

Dosya Ekleri

• kc3000.png
    kc3000.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 70
MSI X670E Tomahawk Wi-Fi anakartın sitesinde 6000+ MHz şeklinde yazıyor. Kaç MHz'lik RAM almamı önerirsiniz? Bir de depolama olarak Kingston KC3000 2TB SSD almıştım anakartın sitesinde uyumluluk konusunda 512 GB'lık sürümünü gösteriyor şu anda sadece M.2 size 2280 göre hareket etmiştim 2TB desteklememe gibi bir durumu var mıdır acaba

Anakart destek listesi işlemci harici anlamsız, SSD'yi kafanıza göre alabilirsiniz, RAM olarak 6000 MHz alın AM5'te.

Arkadaşlar şu an vatanda indirim var RAM alacağım da sormak istediğim bir şey var. AMD EXPO RAM konusunda gerekli mi anakartım 6600MHzA kadar destekliyor ama başka bir forumda bir arkadaş 6600MHz'lik RAM aldığını uyumsuzluk sorunundan 4400 de çalıştığını görünce iade ediyor. Yanlış bir ürün almamam için neye dikkat etmeliyim hangi RAM'ler seçeneklerim arasında. @yapiz @Bnalsveee eisaemyck
Bence bunu al geç.
Üstteki hocam diğer detayları anlatmış zaten.

Bunu almayı düşünüyordum alınır mı? Anakart sitesine vs. baktım EXPO özelliği de mevcut.

On numara RAM'dir alabilirsiniz.

Arkadaşlar kusura bakmayın zaman zaman burayı hortlatıyorum ama sizin fikirleriniz çok yardımcı oluyor. Parçaları temin etmem biraz zamanımı aldı. Toplamayı düşündüğüm sistemin çoğu parçasını aldım.
Aldığım parçalar:

MSI MAG X670e Tomahawk Wi-Fi​

MSI RTX 4070 Ti Gaming X Trio​

AMD Ryzen 7 7800x3D​

MSI MPG A1000G PCI-E5 1000W​

G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z5 Neo siyah DDR5 6000MHz​

Kingston KC3000​

Bu parçalara uygun kasa ve sıvı soğutma almam gerekiyor. Gözüme çarpan 2 adet kasa var ASUS TUF GT501 ve MSI velox 100p airflow. Sıvı soğutma olarak da Artics Liquid Freezer 2 360 düşünüyorum. Seçtiğim çoğu parça MSI olduğu için yine MSI bir kasa ve soğutma mı almalıyım? Benim seçtiklerim dışında siz bir şey öneririr misiniz yoksa bunlar iyi mi bir de son olarak bu sistemin parçalarını kendim montajlamak istiyorum ama hiç montaj tecrübem yok şu anki bilgisayarımın termal macununu değiştirmek ve içini temizlemek dışında pek haşır neşir olmadım. Montaj konusunda sıkıntı çıkar mı özellikle fan kabloları ve çoklayıcı kısmı biraz karışık gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı