Ryzen 7950x3D için ASUS vs MSI X670 anakart önerisi

Aralarında en iyisi hangisi onu almak istiyorum hocam

En iyisini istiyorsan bu. Lütfen aynı konuyu tekrar tekrar açma. Kaç defa önerildi zaten bir sürü anakart.

Ekstradan 6000 lira verip aynı işlevi görecek bir kart almak canını sıkmıyorsa alabilirsin :).

Arkadaş fazla para vermek daha doğrusu en pahalısını almak için ikna edilmek istiyor. Birçok kez söylendi zaten önceden çok daha ucuz anakartların da uzun yıllar idare edeceği hiç performans kaybı yaşatmayacağı.

Yanlış anlaşılmasın parası varsa mevcut Ryzen işlemcilerin en üst modeli için tabii ki en iyi anakart alınabilir.

ASUS ROG Crosshair X670e Hero ile X670E-E VRM tarafinda ayni, 18+2 110A. MSI ise 18+2 90A. Muazzam farklar yaratmayabilir ama fiyatina gore en iyisi X670E-E.
18+2+1 yazıyor MSİ da ama acaba yanlış mı baktınız? VRM olarak MSI MPG X670E daha kaliteli demişler ama sizin önerinize göre Asus X670E-E Daha iyi midir MSI CARBON ile kıyaslarsak?
@RufatM
İşlemci çıktı hocam dün :) Şubatta girecek stoklara belli yani her şeyi sadece islemci ve anakart kaldı onlarıda alayım işlemciyi beklerken diyorum.
@deadfellow
Rtx 4090 ve 7950x3D ile kullanacağım B Serisi anakartlar düşük kalmaz mı acaba? X670 daha performanslı ve uzun ömürlü olur diye tercih etmek istiyorum. B serisi almaktansa aslında f/p olarak en iyi anakart sanki
Bu anakart rica etsem bu anakart ile ASUS ROG STRIX X670E-E Gaming Wi-Fi arasında hangisi kaliteli bir bakabilir misiniz?

OC yapmayacağım deyip de VRM sayanı da ilk defa gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
18+2+1 yazıyor MSİ da ama acaba yanlış mı baktınız? VRM olarak MSI MPG X670E daha kaliteli demişler ama sizin önerinize göre Asus X670E-E Daha iyi midir MSI CARBON ile kıyaslarsak?
@RufatM
İşlemci çıktı hocam dün :) Şubatta girecek stoklara belli yani her şeyi sadece islemci ve anakart kaldı onlarıda alayım işlemciyi beklerken diyorum.
@deadfellow
Rtx 4090 ve 7950x3D ile kullanacağım B Serisi anakartlar düşük kalmaz mı acaba? X670 daha performanslı ve uzun ömürlü olur diye tercih etmek istiyorum. B serisi almaktansa aslında f/p olarak en iyi anakart sanki
Bu anakart rica etsem bu anakart ile ASUS ROG STRIX X670E-E Gaming Wi-Fi arasında hangisi kaliteli bir bakabilir misiniz?
Hocam bilmiyordum özür dilerim. B serisi anakart kaliteliyse sıkıntı olmaz.

@RufatM
@deadfellow
Ne farkediyor ki? AMD zaten jenerasyon boyunca 170W TDP'nin üstüne çıkacağını sanmıyorum ve B650M DSH3 bile yeterli o TDP değeri için.

@deadfellow @Amanita
Hocam inanın derdim fazla para vermek değil sadece araştırınca yorumlarda aşırı ısınır VRM sorunu yaşanır vb. gibi yorumlar gördüğüm için iyi anakart alayım diye uğraşıyorum yoksa bana WİFİ olan Pcie 5.0 desteği olan bi anakart her türlü yetecek.

Rica etsem
MSI X670E Carbon Wi-Fi ile ASUS ROG Crosshair X670e Hero bu iki anakart arasındaki farkı bana anlatabilir misiniz çok yorumda MSI VRM kalitesi daha iyi gibi söylemler gördüm fark nedir aralarında?

Ek olarak bu anakart fiyatına göre çok iyi özelliklere sahip bu anakart sizce alınır mı?

Çünkü en düşük X670 E Wifi PCİe 5.0 Anakart alsam 7.000 TL Prime serisi 7k vermiştin 8 küsüre TUF Alınıyor o zamanda 9.500e Gigabyte Var 10k ya Rog Strix var bu yüzdende kafam karışıyor.

Kardeşim VRM ısınsa ne olacak? En giriş seviyeleri bile fazlasıyla yeter deniyor bak sen kaliteli Rog/tuf serilerini beğenmiyorsun. Daha kaç kere söyleyelim 8-10 verip alacağın anakartlar uzun yıllar hiç performans kaybı yaşatmadan fazlasıyla yeter zaten. B650 olması bir şey değiştirmez.

Bütçene hangisi uyuyorsa seni hangisi bütçe olarak zorlamayacaksa onu al. Yani yanlış anakartı seçmek diye bir şey yok. Kendi dediğin gibi OC vs uğraşmayacaksın. Uğraşsan bile bu ürünler yine yeter. Aşırı pimpirikleniyorsun. Kafayı takıp hem kendi zamanını hem başkalarının zamanını harcamaya değecek bir konu değil.

Aorus Elite de alabilirsin ama satıcısını hiç duymadım Baburtech. Daha güvenilir sitelerden başka ürün al derim.
ASUS ROG X670E-A al diyorum yok o beyaz kasayla uymaz diyorsun :D Yanlış anlamada sen markete girip 10 tane farklı cipsi görünce hangisini alacağına karar veremediği için hiçbirini almadan çıkanlara benziyorsun :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı