Ryzen Wraith Stealth soğutucu takılmıyor

Makaleler
21
Tam bir saattir bu lanetler olasıca dandik soğutucuyu takmaya çalışıyorum, ne yaparsam yapayım bir türlü girmiyor vidalar çok az temas ediyor. Sürekli kanırtıyorum ama bana mısın demiyor. Bunu nasıl takacağım ortada kaldım resmen, yerden yere vurmama az kaldı bu mühendislik faciası soğutucuyu.

Çözüm
Evet o arka plaka benim de çok canımı sıkmıştı. Düz masaya koyarak yaptım ben de. Emin olamamıştım tam oldu mu olmadı mı ama şuan boşta 40-45 derece yükte 70 derece civarı olduğuna göre ve fanları döndüğüne göre becerebilmişim. 😀 En iyisi anakart kasadaysa ilk önce sökün. Düz bir masaya koyup işlemci ve soğutucuyu öyle monteleyin. Sonra kasa içine yerleştirin.
Sakin hareket etmezsen sağlam olan da kırılır ve hiç takamazsın. :) Şu videolara ayrıntılı şekilde göz at belki küçük bir şeyi yanlış yapıyorsundur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Anakartın arka plakası düşmüş olmasın bir kontrol edin. Ben de ilk başta R5 3600'ün stok soğutucusunu takamıyordum. Bir baktım anakartın arka plakası düşmüştü ondan soğutucuyu takamıyordum.

Anakart kasada iken mi takmaya çalışıyorsun? Eğer öyleyse, anakartı kasadan sök, arka braketi elinle alttan tutarak vidaları tuttur, sonra da sık. Önceki mandal sistemine ve Intel'in stok soğutucularının pinli sistemine göre çok daha kolay bu sistem.

Bende geçen gün anakartı masaya koydum, anakartın üstündeki kilitli fana uyumlu ayakları söktüm. Ardından stealht soğutuyu amd yazısı arka portlara gelecek şekilde koydum ve sırasıyla vidalarını sıktım. Arka plaka zemine dayanıp oynamadığı için kolaylıkla yaptım. Ram’ide üzerine takıp kasaya monstajını yaptım.

Evet o arka plaka benim de çok canımı sıkmıştı. Düz masaya koyarak yaptım ben de. Emin olamamıştım tam oldu mu olmadı mı ama şuan boşta 40-45 derece yükte 70 derece civarı olduğuna göre ve fanları döndüğüne göre becerebilmişim. 😀 En iyisi anakart kasadaysa ilk önce sökün. Düz bir masaya koyup işlemci ve soğutucuyu öyle monteleyin. Sonra kasa içine yerleştirin.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı