Ryzen Wraith Stealth soğutucu takılmıyor

Makaleler
21
Tam bir saattir bu lanetler olasıca dandik soğutucuyu takmaya çalışıyorum, ne yaparsam yapayım bir türlü girmiyor vidalar çok az temas ediyor. Sürekli kanırtıyorum ama bana mısın demiyor. Bunu nasıl takacağım ortada kaldım resmen, yerden yere vurmama az kaldı bu mühendislik faciası soğutucuyu.

Çözüm
Evet o arka plaka benim de çok canımı sıkmıştı. Düz masaya koyarak yaptım ben de. Emin olamamıştım tam oldu mu olmadı mı ama şuan boşta 40-45 derece yükte 70 derece civarı olduğuna göre ve fanları döndüğüne göre becerebilmişim. 😀 En iyisi anakart kasadaysa ilk önce sökün. Düz bir masaya koyup işlemci ve soğutucuyu öyle monteleyin. Sonra kasa içine yerleştirin.
Dev ekran kartını sökünce bir ayağı tutturmayı başardım. Olacak bu iş.
IMG_20190911_131536.jpg

Bağladım arkadaşlar nihayet, ellerim mahvoldu sağ olsun, araba şanzımanını değiştirdik sanki.
Arkadaşlar bir de eski işlemci soğutucuya yapıştı onu nasıl sökebilirim?

Son düzenleme:
Önce fanı sonra da eski işlemciyi nazik bir şekilde sökmeyi deneyin anakartı sökmeden, eğer olmazsa maalesef tekrardan anakartı söküp düz bir masaya koymanız ve işlemci ile fanı söktükten sonra tekrar anakartı monte etmeniz gerekecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı