S20 FE "şarj giriş bağlantısında nem var" uyarısı nedir?

Brjokabralis

Hectopat
Daha fazla  
Getmobil üzerinden yenilenmiş telefon olarak aldım ve bozuk şarj soketli telefon yolladıklarını sanmıyorum. Telefon 1 haftadır bende ve bunun dışında başka bir sıkıntısı olmadı.

Nasıl olduğunu anlatayım. Telefonun hiçbir şekilde su veya toz ile etkileşimi olmadı. Telefonumu Getmobil'in gönderdiği şarj aleti (orijinal değil, kendi şarj aletlerini gönderiyorlar) ile değil de başka bir Xiaomi hızlı şarj adaptörü ile şarj ediyordum. Şarjdan çıkartırken uyarıyı verdi ve artık şarja soktuğumda deli gibi uyarı vermeye başlıyor. Soketi kontrol ettim fakat bir şey yok içinde, gözümle bir şey göremiyorum yani. Şarj kablosunu taktığımda fark etmiştim ki şarj kablosunu biraz sola doğru çekersem şarj etmiyordu telefonu. Sonrasında umursamadım yine de. Ayrıca telefon 1 haftadır şarj aletlerinin bir tarafı ile normal hızda şarj oluyor sadece. Diğer tarafı ile taktığımda kabloyu kontrol etmem hakkında bir uyarı çıkıyordu. Takmam gereken tarafla takıp bir sorun yaratmadığı kanaatindeydim çünkü doğru taraf ile takınca hızlı şarj oluyordu.

Telefonu şarjdan çekerken şarj soketini biraz sola oynatmış olabilir miyim? Çünkü çekerken sola doğru çektim aleti ve sert çektiğimin farkındayım. Uyarı yaklaşık yarım saattir duruyor. Sizce yeniden şarj kablosunu bağlayıp bu sefer de sağa oynatmaya çalışsam çözüm olur mu? Yoksa sadece beklemeli miyim? Verilen uyarının ekran görüntüsünü atıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240424_171853_One UI Home.jpg
    Screenshot_20240424_171853_One UI Home.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 64
Yani enteresan böyle bir uyarının olduğunu dahi bilmiyordum ben. Sizin yerinizde olsam önce beklerdim (eğer işiniz yoksa) birkaç saat sonrasında tekrar denerdim. Ben genelde kürdanın ucuna peçete sarıp alkolle temizliyorum soketi fakat ne kadar doğrudur bilemem benim yüzümden zarar görün istemem.

Hocam çözümü hakkinda bir bilgim yok fakat 5 tane yenilenmis telefon deneyimledim sorun ustune sorundan baska bir şey degil EasyCep'ten Getmobil HB bilisim vs farkli yerlerden ucuz denk getirdim hicbirindende memnun kalmadim tabii tercih edilmesindeki en buyuk etken taksit secenegi pesin verip aldiysaniz kesinlikle ama kesinlikle iade edin daha ucuza ikinci el daha once ici acilmamis cihazlar var taksitli aldiysaniz is isten gecmis.
(İade etmezseniz garantiye yollayin teknik servisi cok ilgili fakat dedigim gibi telefon degisen ustune degisen parcalarla dolu maalesef ki oraya genel bakim yapildi guncelleme yazdigina bakmayin)

taksitli aldiysaniz is isten gecmis.
Hocam burada ne demeye çalıştınız anlamadım. Cayma hakkı var daha 1 hafta olmuş dediğine göre. İş işten geçmiş dediğiniz nedir? Ayrıca benim bir arkadaşım da S20 FE aldı easycep üzerinden onda hiçbir problem yok hatta sıfır kozmetikte.

Çözümü basit. Saç kurutma makinesini orta sıcaklığa alıp elinizle tünel yaptıktan sonra uzaktan sallayarak yaklaşık 5-6 dakika tutun. Soketteki su buharlaştıktan sonra telefon tekrar şarj oluyor. Soket bozuk değildir, korkmanıza gerek yok.
Bu şekilde kurulayacaksanız pirince yatırın daha iyi soketlere orta sıcaklık bile olsa sıcak hava tutmak özellikle 5-6 dakika hiç olacak iş değil gibi geliyor bana.

Bu şekilde kurulayacaksanız pirince yatırın daha iyi soketlere orta sıcaklık bile olsa sıcak hava tutmak özellikle 5-6 dakika hiç olacak iş değil gibi geliyor bana.
Bir damla su için yatırmaya gerek yok. Zaten uzaktan tutun dememin sebebi zarar vermemek. Birkaç kez başıma geldi bu olay, her seferinde böyle yapıyorum. Bir keresinde de tuvaletlerdeki el kurutma makinesiyle yapmıştım, aynı şey sonuçta.

Bir de 5-6 dakika tahmini bir süre. Suyun miktarına göre değişir. 20-30 saniyede bir uyarı gitmiş mi diye kontrol ederek yapmak lazım bu işlemi.

Bir damla su için yatırmaya gerek yok. Zaten uzaktan tutun dememin sebebi zarar vermemek. Birkaç kez başıma geldi bu olay, her seferinde böyle yapıyorum. Bir keresinde de tuvaletlerdeki el kurutma makinesiyle yapmıştım, aynı şey sonuçta.

Bir de 5-6 dakika tahmini bir süre. Suyun miktarına göre değişir. 20-30 saniyede bir uyarı gitmiş mi diye kontrol ederek yapmak lazım bu işlemi.
Yani su ve toz ile teması olmadı yazmış başlık sahibi ama doğrudur hocam eyvallah.

Hocam burada ne demeye çalıştınız anlamadım. Cayma hakkı var daha 1 hafta olmuş dediğine göre. İş işten geçmiş dediğiniz nedir? Ayrıca benim bir arkadaşım da S20 FE aldı EasyCep üzerinden onda hiçbir problem yok hatta sıfır kozmetikte.

Demek istedigim taksitle almak istiyorsaniz yine tercihiniz yenilenmis olacaktir. Bir ornek vereyim yakin bir abim easy cepten iPhone 11 aldi cok mukemmel bir cihaz cunku cihaz yeni alinip ihale ya da satin alinma yolu ile alinmis sifir almak yerine bunu aldi ama dedigim gibi hepsi boyle olmuyor nadir denk geliyor temizler ayrica soyle bir bilgide vereyim telefonu satmak istediginizde IMEI sorgulamada yenilenmis cihaz yazdigini goren kacicaktir deneyimli onaylidir :)

Uyarı hâlen duruyor. USB ayarlarından önbelleğin temizlenmesi yazıyordu Samsung'un çözümünde fakat yapmak işe yaramadı. Telefonumu yeniden başlattım ve hâlen uyarı duruyor.

Su veya toz ile temas etmediğine eminim, bu yüzden şarj soketine bir şey sokmak istemiyorum. Şu anlık birkaç saat beklemeyi düşünüyorum. Umarım şarj soketimi telefonu şarjdan çıkartırken oynatmamışımdır. :( Öyle olduğunu düşündüğümden dolayı eğer sorun saatler içerisinde çözülmezse tekrardan bir şarj aleti bağlayıp kablo yardımı ile soketi sağa doğru çekmeye çalışabilirim. Yine de çok riskli olduğunu düşünüyorum ama. Çünkü sorun oradan kaynaklı değilse iyice zarar verebilirim. Ne yapacağım ben? :(

Uyarı hâlen duruyor. USB ayarlarından önbelleğin temizlenmesi yazıyordu Samsung'un çözümünde fakat yapmak işe yaramadı. Telefonumu yeniden başlattım ve hâlen uyarı duruyor.

Su veya toz ile temas etmediğine eminim, bu yüzden şarj soketine bir şey sokmak istemiyorum. Şu anlık birkaç saat beklemeyi düşünüyorum. Umarım şarj soketimi telefonu şarjdan çıkartırken oynatmamışımdır. :( Öyle olduğunu düşündüğümden dolayı eğer sorun saatler içerisinde çözülmezse tekrardan bir şarj aleti bağlayıp kablo yardımı ile soketi sağa doğru çekmeye çalışabilirim. Yine de çok riskli olduğunu düşünüyorum ama. Çünkü sorun oradan kaynaklı değilse iyice zarar verebilirim. Ne yapacağım ben? :(
Dediğimi yaptınız mı? Kazara girmiş olabilir. Ayrıca bu uyarı varken şarj kablosunu takarsanız da güç almıyor zaten, o yüzden sıkıntı olmaz merak etmeyin.

Geri
Yukarı