S21 FE alınır mı?

Bütçenizi ve alacağınız cihazdan beklentilerinizi içeren telefon tavsiyesi konu açabilirsiniz. Bu sayede bilgili arkadaşlar başka modelleri de önerebilirler. Ben 1 haftadır S21 FE kullanıyorum. Açıkçası alacağınız cihazda önceliğiniz batarya performansı ise bu telefonun bataryası sizi biraz üzebilir. Hep mobil veri kullanım ile ortalama olarak 3 saat civarı ekran süresi alıyorum. Tabi bu ekran süresi kişiden kişiye değişir fakat bir önceki telefonum ( Xiaomi Mi Note 10 Lite) ile aynı kullanımda 7-8 saat ekran süresi alabiliyordum. Onun haricinde cihazın diğer özelliklerinden memnun kaldım.

Bütçenizi ve alacağınız cihazdan beklentilerinizi içeren telefon tavsiyesi konu açabilirsiniz. Bu sayede bilgili arkadaşlar başka modelleri de önerebilirler. Ben 1 haftadır S21 FE kullanıyorum. Açıkçası alacağınız cihazda önceliğiniz batarya performansı ise bu telefonun bataryası sizi biraz üzebilir. Hep mobil veri kullanım ile ortalama olarak 3 saat civarı ekran süresi alıyorum. Tabii bu ekran süresi kişiden kişiye değişir fakat bir önceki telefonum ( Xiaomi Mi Note 10 Lite) ile aynı kullanımda 7-8 saat ekran süresi alabiliyordum. Onun haricinde cihazın diğer özelliklerinden memnun kaldım.

FE serilerinin hem 20 hem 21 ikisinde de Samsung batarya kısmında rezalet bir iş çıkarıyor. FE serisi yapacaksınız eyvallah birşeylerden kısılacakta bu bataryalar çok kötü.

Herkes s20fe modeli ile karıştırmış. S21FE gayet alınabilir ve fiyat segmentindeki en iyi cihazlardan birisidir. Cihazın herhangi bir kronik sorunu yok zaten ülkemizde de snapdragon versiyonu bulunmamaktadır. Eğer ne için kullanacağınız ve kriterlerinizi yazarsanız yardımcı olabilirim.

Herkes s20fe modeli ile karıştırmış. S21FE gayet alınabilir ve fiyat segmentindeki en iyi cihazlardan birisidir. Cihazda herhangi bir kronik sorunu yok zaten ülkemizde snapdragon versiyonu bulunmamaktadır. Eğer ne için kullanacağınız ve kriterlerinizi yazarsanız yardımcı olabilirim.
Çoğunlukla belge açma, günlük kullanım, ders işleri; nadiren oyun oynamak için kullanacağım. Batarya ve performans konusunda beni sevindirmesini istiyorum. :)

Isınma ve performans sorunu olduğunu söyleyenler hayatında bir defa Exynos kullanmış mıdır acaba? Exynos 990'da olan performans sorunlarını tüm Exynos işlemcilerde var zannediyorlar.

Öncelikle Exynos 2100 gayet stabil, termal anlamda gayet başarılı bir CPU. Snapdragon 888'den aşağı kalır yönü yok, Samsung cihazlarda kamera ile olan iletişimi SD'den daha başarılı hatta.

S21 FE için, önceliğiniz batarya ise alternatif cihazlara yönelmenizi öneririm. Samsung son yıllarda batarya konusunda özellikle amiral gemisinin ana modellerinde ciddi kısıtlamalara gidiyor.

Tam olarak bütçeniz nedir?
Bütçem kesin olmamakla birlikte 6.000-10.000 arasında değişkenlik gösterebilir.
Isınma ve performans sorunu olduğunu söyleyenler hayatında bir defa Exynos kullanmış mıdır acaba? Exynos 990'da olan performans sorunlarını tüm Exynos işlemcilerde var zannediyorlar.

Öncelikle Exynos 2100 gayet stabil, termal anlamda gayet başarılı bir CPU. Snapdragon 888'den aşağı kalır yönü yok, Samsung cihazlarda kamera ile olan iletişimi SD'den daha başarılı hatta.

S21 FE için, önceliğiniz batarya ise alternatif cihazlara yönelmenizi öneririm. Samsung son yıllarda batarya konusunda özellikle amiral gemisinin ana modellerinde ciddi kısıtlamalara gidiyor.
Şarjı ne kadar dayanır dersiniz? S20 FE'den daha uzun mu olur kısa mı sizce? S20 FE için de mi batarya konusunda söyledikleriniz geçerli mi? Peki A72 tavsiye eder misiniz?

Şarjı ne kadar dayanır dersiniz? S20 FE'den daha uzun mu olur kısa mı sizce? S20 FE için de mi batarya konusunda söyledikleriniz geçerli mi? Peki A72 tavsiye eder misiniz?
Aynı batarya kapasitesine sahipler S21FE ile S20FE. A72'nin kasa malzemesini bilmiyorum fakat 5000 mAH bataryaya sahip, teknik olarak daha uzun saatler götürecektir.

Şarjın dayanma durumu tamamen kullanımınıza bağlı, örneğin yeni çıkan 3700 mAH bataryalı S22'nin şarjı yoğun kullanımda 7 saate yakın ekran süresi veriyor fakat oyun ağırlıklı bir kullanımda 4 saati geçemediği oluyor.

S20 FE'nin Snapdragon modeli şu ana kadar kullandığım en f/p telefon. Yazın ilk çıktığında 5000 TL'ye binlerce forumda döndü. 21 FE nasıldır bilemiyorum. Bu arada S20FE S. modelinin batarya performansı kötüyse ıPhone'ların direkt bataryası yok . Yazdığım şeyler '20' ve 'Snapdragon' için geçerli. Teşekkürler. :)

Geri
Yukarı