S21 FE Snapdragon ile 3 aylık deneyimim

Arkadaşlar selamlar, öncelikle iyi Sosyaller dilerim. Bugün yaklaşık 3 ay önce aldığım S21 FE telefonumla olan deneyimimi sizinle paylaşacağım.

Telefona Vestel Venüs Z20 telefonumdan geçiş yaptım, çağ atladım diyebiliriz yani 😀. Telefonu alacağım zaman yaptığım araştırmalarda batarya sıkıntısı çekenlerin çok olduğunu gördüm. Genellikle gündelik kullanıcı olduğum için özellikle Samsung tercih etmek istedim. Telefonu aldığım gün normal olarak pili hızlı tükendi, zaten ilk 1 hafta pil kendini kullanıcıya göre optimize ediyor o yüzden pek telaşlanmadım. İlk ay ortalama 7 ile 9 saat arası bir ekran süresi aldım, 9 saat rekor süreyi gördüğüm oldu. Batarya sorunu çekenlerin genellikle Exynos kullanıcıları olduğu için 2.nesil Snapdragon olan versiyonunu tercih ettim. Genel olarak bataryadan memnunum şu anda ortalama 6-7 saat ekran süresi alıyorum bir ara mart güncellemesini cihaza indirdikten sonra ekran süremde gözle görülür bir şekilde düşüş oldu lakin bu sorun bir nebze nisan güncellemesinde düzeltildi. Telefonu ilk aldığım zamana göre ortalama 1 saat az ekran süresi alıyorum bu benim kullanımıma bağlı olabilir, normal bir kullanıcı günü rahat bir şekilde çıkarır bu süreyle. Kamera kısmında ise iyi ki S21 FE tercih etmişim diyorum, çok memnunum. Telefon gerçekten kaliteli bir kameraya sahip. Yaptığım çekimlerde bunu fazlasıyla hissettim. Tasarım olarak ise telefonu kullanırken kameradaki çıkıntıyı hissetmiyorsunuz. Cihaz FE serisinden olduğu için malzeme kalitesi düz S serisi bir cihaza göre biraz daha düşük kalitede lakin yine de hoş ve güzel bir tasarıma sahip. Telefonu alırken yanında Buds 2 hediyesi kampanyasıyla beraber 17.000₺ gibi bir fiyata satın aldım, yani normal fiyatına göre ucuza geldi.

Genel olarak telefondan memnun olmadığım bir nokta yok, fiyatını sonuna kadar hak ediyor diyebilirim. FE serisi olmasına rağmen düz bir S serisi cihaz kullanıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Telefonu alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum, gündelik kullanım için fiyatının en iyi cihazı diyebiliriz.

Son düzenleme:
Rica ederim hocam. Umarım olumlu bir sonuç alırsınız, değiştirmek istediğinizde hiç değilse telefonu 2.elden düzgün bir şekilde satabilirsiniz.
Telefonu da temiz kullandım, dış kasada 5-6 çizik bile bulamazsınız yani. Tamamen Samsung kaynaklı bir sorun dümdüz ekran gitti yani telefon çalışıyor ekran gidik ekran paneli bozuldu muhtemelen. Bazen şarjı 100 olduğunda ekran geliyor 20-30 saniyeye gidiyor.

Rica ederim hocam. Umarım olumlu bir sonuç alırsınız, değiştirmek istediğinizde hiç değilse telefonu 2.elden düzgün bir şekilde satabilirsiniz.

OneUI kullanan bir kullanıcı olarak arayüzü çok karışık geldi. Örnek veriyorum ayarlardan kişiselleştirilmiş reklamları kapatmama rağmen zil sesi değiştirmeye çalıştığımda en az 3 4 defa reklam çıkıyor.
Haklısınız reklamlar can sıkabiliyor fakat onu kapatabiliyoruz.

Hocam ben şahsi olarak telefonu aldıktan sonra ömrünü tamamlayana kadar kullanıyorum. Çok değiştirme taraftarı değilim, ancak değiştirilse fena olmaz. :)
Ben de öyleyim hocam. 4 yıl Vestel Venüs Z20 kullandım, cihaz 1 kere bile güncelleme almadı. 3 ay öncesine kadar hala idare ediyordum lakin cihaz sorun çıkartınca değiştirmek durumunda kaldım.
Telefonu da temiz kullandım, dış kasada 5-6 çizik bile bulamazsınız yani. Tamamen Samsung kaynaklı bir sorun dümdüz ekran gitti yani telefon çalışıyor ekran gidik ekran paneli bozuldu muhtemelen. Bazen şarjı 100 olduğunda ekran geliyor 20-30 saniyeye gidiyor.
Sizden kaynaklı değilse ve garantisi duruyorsa olumsuz sonuç almanız durumunda tüketici hakem heyetine başvurmanızı öneririm hocam. Biraz uğraştırıyor diyenler olmuş lakin üretici firma kaynaklı bir sorun yüzünden ekrana 10k vermek yerine bence şansınızı bir deneyebilirsiniz.
Haklısınız reklamlar can sıkabiliyor fakat onu kapatabiliyoruz.
Olabilir hocam, ben kişiselleştirilmiş reklamlar kapatılınca hepsi kapanıyor diye biliyordum.

Ben de öyleyim hocam. 4 yıl Vestel Venüs Z20 kullandım, cihaz 1 kere bile güncelleme almadı. 3 ay öncesine kadar hala idare ediyordum lakin cihaz sorun çıkartınca değiştirmek durumunda kaldım.

Sizden kaynaklı değilse ve garantisi duruyorsa olumsuz sonuç almanız durumunda tüketici hakem heyetine başvurmanızı öneririm hocam. Biraz uğraştırıyor diyenler olmuş lakin üretici firma kaynaklı bir sorun yüzünden ekrana 10k vermek yerine bence şansınızı bir deneyebilirsiniz.

Olabilir hocam, ben kişiselleştirilmiş reklamlar kapatılınca hepsi kapanıyor diye biliyordum.
Vallahi hocam Türkiye'de uzun süreli kullanmaya mecbur olduğumuz için; fp telefonlara bakıyoruz, o yüzden Xiaomi ürünleri mantıklı geliyor. Yurt dışında, avrupda da olsak böyle bir derdimiz yok. Yaklaşık 1 senedir Hırvatistan'da bulundum, telefon fiyatları oldukça normal. 1 ay çalıştığın paraya en güzel, en kaliteli telefonları kullanabiliyoruz. Ancak ülkemiz şartlarında buna yitiyor maalesef.

Vallahi hocam Türkiye'de uzun süreli kullanmaya mecbur olduğumuz için; fp telefonlara bakıyoruz, o yüzden Xiaomi ürünleri mantıklı geliyor. Yurt dışında, avrupda da olsak böyle bir derdimiz yok. Yaklaşık 1 senedir Hırvatistan'da bulundum, telefon fiyatları oldukça normal. 1 ay çalıştığın paraya en güzel, en kaliteli telefonları kullanabiliyoruz. Ancak ülkemiz şartlarında buna yitiyor maalesef.
Maalesef öyle. Samsung ve Xiaomi gibi markalar ülkemizde yerel fiyatlandırma yaptıkları için ürünleri gerçekten alınabilir ve F/P oluyor. Keşke Apple'da böyle bir şey yapsa. Yurt dışında Samsung ve Apple ürünleri neredeyse aynı fiyattalar.

Maalesef öyle. Samsung ve Xiaomi gibi markalar ülkemizde yerel fiyatlandırma yaptıkları için ürünleri gerçekten alınabilir ve F/P oluyor. Keşke Apple'da böyle bir şey yapsa. Yurt dışında Samsung ve Apple ürünleri neredeyse aynı fiyattalar.
Kesinlikle öyle hocam, bu arada hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Bende Poco x6 pro almayı düşünüyorum ama sadece düşünmekle yetiniyorum. 🤣

Ben o fiyatlara POCO X6 Pro tercih ederdim. 🥹

Hocam bir ara PUBG zamanları ünlenmişti POCO ama şu bir kesin 2senede ölecek yıkıntısını toplayacağın bir telefon POCO. Alanlarda zaten 1-2sene PUBG gibi oyunlarda üst seviye FPS alabilmek için alıyor. 2senede pişman eder POCO zaten arayüz falana girmiyorum bile.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı