S23+ 15-16 saatte şarjının bitmesi normal mi?

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selamlar. Başliktan da anlayacaginiz uzere kullandigim telefonlarin hiçbirinden memnun degilim. Şu anda S23+ kullanıyorum bir sene oldu, telefon bir gunumu çıkartmiyor saat 15-16 gibi pili bitiyor ve gunun geri kalanı telefonumu kullanamiyorum. Bundan once Galaxy Note 20 kullaniyordum onda daha da kotuydu gunde 3 kere şarj etmezsem telefon gunu kurtarmiyordu. Bu kadar paralar veriyoruz karşiliginda ben 1-1.5 gun pil ömrü bekliyorum ama bu nedir ya anlamiş degilim sorun bende mi? Oyun falan da oynamiyorum, Telegram ve borsalar dışında telefonu çok kullanmiyorum. Adam gibi pil ömrü uzun telefon kullanmak istiyorum artik, gerçekten şarjim %50-40 arasindaysa evden çikamiyorum çunku bir saat içinde bitiyor batarya. %10'dan %0a inmesi 2 dakika falan sürüyor. Arkadaşim 4 senedir Huawei kullaniyor telefonu %5ken 1 saat kullanabiliyor imreniyorum. Ne onerirsiniz? Beni bu çileden kurtarin.

Bunu kaztediyorsunuz sanirim. Yukarida 25dk önce yazdiğim mesajda %18 olan şarjim an itibari ile %13. 25dakikada %5 şarj ne demek ya.

Onu tam tersi pil sağlığını korumak için yapiyor diye biliyorum %100 şarjda sabaha kadar kalmasi pil için zararli olmaz mi?

Pil her türlü bozulan bir şey. Sadece konfor kaybına sebep oluyor o uygulama. Dediğimi deneyin ve süreyi takip edin, eminim büyük fark edecek.

Ne kadar ekran açık suresi aldığına bak. 7 saatin üstündeyse iyi diyebiliriz. Pil ömrünü uzatmak için pil tasarruf modunu ve göz rahatlama modunu birlikte kullanabilirsin. Ekran parlaklığını otomatik değil kendin duruma göre ayarla yüzde ellilerde kullanmaya çalış. Ekstra olarak geliştirici seçenekleri açıp arka plan hizmetlerini sayısıni ikiye ayarlayabilir ve senkrozizasyonu kapatabilirsin.

Ne kadar ekran açık suresi aldığına bak. 7 saatin üstündeyse iyi diyebiliriz. Pil ömrünü uzatmak için pil tasarruf modunu ve göz rahatlama modunu birlikte kullanabilirsin. Ekran parlaklığını otomatik değil kendin duruma göre ayarla yüzde ellilerde kullanmaya çalış. Ekstra olarak geliştirici seçenekleri açıp arka plan hizmetlerini sayısıni ikiye ayarlayabilir ve senkrozizasyonu kapatabilirsin.
Hocam dedigin sekilde kullaniyorum zaten goz rahatligi kalkanı vs. Ne yaptiysam işyaramiyor. Ekran açik kullanim ortalama 5 saat, ama ekran kapalı kullanim +10 saat.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240509_171731_Call settings.jpg
    Screenshot_20240509_171731_Call settings.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 15
%85 sınırını bende kullanıyorum ilk aldığım günden beri. Pilim günü çıkarıyor. İlk 1 hafta hızlı bitiyordu fakat optime olmasını bekledim bataryanın. (A32)

Samsung cihazlarda sürekli olan bir sorun bu. Sırf bu yüzden Samsung alası gelmiyor insanın. Bir servis kontrolüne ver istersen.

%85 sınırını bende kullanıyorum ilk aldığım günden beri. Pilim günü çıkarıyor. İlk 1 hafta hızlı bitiyordu fakat optime olmasını bekledim bataryanın. (A32)

Samsung cihazlarda sürekli olan bir sorun bu. Sırf bu yüzden Samsung alası gelmiyor insanın. Bir servis kontrolüne ver istersen.
Benim tam tersi ilk zamanlar 2 gun rahat gidiyordu şuan bir gunu çikartmiyor. Samsung dışında bi cihaz almak istiyorum ama ne alsam bilmiyorum. Servise verince değişim kampanyasindan yararlanabiliyor muyuz fiyati etkiliyor mu eger oyleyse servise veremem.

Yeni konular

Geri
Yukarı