Saçı usturaya vurmak mantıklı mı?

Hocam eğer 2 yıldır dökülüyorsa ve saç bu durumdaysa vitamin eksikliğinden olma ihtimali çok yüksek daha önce doktora gidip devletin karşıladığı vitamin haplarını kullandıysanız ve düzelmediyse yine korkmayın genelde devletin karşıladığı vitamin haplarının emilimi çok kötü 3 kutu B12 hapı 2 kutu da B12 iğnesi bitirdim devletin karşıladığı B12 değerim yükselmedi bile internetten para vererek aldığım vitamin hapı anca düzeltti bu tarz uzun süreli dökülmeler vitaminsizlikten de kaynaklanıyor olabilir baktığımda benim saçlalar da eskiden böyleydi bir doktora görünmekte fayda var saçı kısaltmak dökülmesini engellemez sadece görmediğin için sanki dökülmüyor gibi gelir ama yastığında banyoda kafanın değdiği her yerde o saçın dökülüyordur zamanda bırakmadan dahiliyeye gidip bir kan değerlerine baktır cildiyeye gitme zira adamlar yarım yamalak bakıyor ya da kendi kafasına göre bakıyor senin dediğini bakmıyor ya da direkt genetik de deyip seni şutluyor dahiliye tüm değerlerine bakar B12 demir çinko D vitamini en önemli olanlar benim 6 yıldır D vitamini eksikliğim var pek evden çıkmadığım için yeterli derecede güneşe maruz kalmıyorum bunu ben 6 yıl sonra öğreniyorum mesela o yüzden dahiliye en iyi seçim büyük ihtimalle vitaminsizliktir.

Yeni konular

Geri
Yukarı