Sadece adını bildiğim birini nasıl bulurum?

Shagrat313

Centipat
İyi akşamlar herkese. Bulmak istediğim kişi çok çok eski bir kız arkadaşım. Babası yüzünden ayrılmıştık ve ailesi çok bağnazdı. Birbirimizi çok seviyorduk. Hayranı olup hatta onla fotoğrafı olduğu bir sanatçıyı biliyorum, nereli olduğunu biliyorum, babasının ne iş yaptığını, içtiği sigarayı... Sorunum şu ki bende sadece adı var ve soyadı birkaç yıl geçtiği için hafızamda yok. Sosyal medyada onu bulamıyorum. Eskiden telefonu hattıma kayıtlıydı. Birde e-posta geçmişimi araştırıyorum. Önerebileceğiniz en ufak bir şey varsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar doğru bilmem ama İnstagram'da kızları bulan sayfalar var. Kendilerini FBİ veya CİA olarak tanıtıyorlar. 😃 Belki fotoğrafı varsa onlara atabilirsin. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Eskiden senin gibi bir kızın peşine düşmüştüm. Kızı buldum ve konuştuğumda sevgilisi olduğunu söylemişti. Kızın karakteri çok dengesiz ve saygısız olduğu için beni öldürmek gibi şeylerle tehdit etti, ortada hakaret ya da sarkıntılık durumu olmadığı halde. Geçen seneler içinde saçma sapan kişilerle takılıp kendini aptal birisi haline getirmişti. İnsanlar maalesef aynı kalamıyor bunu göz önünde bulundurarak başınıza alabileceğiniz riskleri bir düşünün derim.

İnstagram üzerinden bulamadınız değil mi? En kolay oradan bulunuyor o yüzden sordum.
Aradım taradım ama pek bir sonuç kaydedemedim ne yazık ki.
Ortak arkadaşınız yok mu?
Ne yazık ki hayır :(
OSINT ile belki bulabilirsiniz, garanti vermiyorum. Çok uzun bir yöntem olduğu için araştırmanızı tavsiye ediyorum.
Teşekkürler, göz atacağım.
Google'da çift tırnakla arama yap.

Ben de zamanında uğraşmıştım birisi için işe yaramıştı 🙂
Nasıl yapmam gerekiyor? Örnek verebilir misin?
Eskiden senin gibi bir kızın peşine düşmüştüm. Kızı buldum ve konuştuğumda sevgilisi olduğunu söylemişti. Kızın karakteri çok dengesiz ve saygısız olduğu için beni öldürmek gibi şeylerle tehdit etti, ortada hakaret ya da sarkıntılık durumu olmadığı halde. Geçen seneler içinde saçma sapan kişilerle takılıp kendini aptal birisi haline getirmişti. İnsanlar maalesef aynı kalamıyor bunu göz önünde bulundurarak başınıza alabileceğiniz riskleri bir düşünün derim.
Evet, günümüzde insanlar bir garip ama dediğim gibi, bu kız bende derin izler bırakan bir insan. Beraber olamama sebebimiz uzak mesafe ve ortamdı. Şuan için sadece onunla eski günleri yad etmek istiyorum.

Sadece adını ve soyadını bilmiyorsundur. Az-çok yaşını biliyorsundur. Onu gördüğün yer dolayısıyla ek bilgiye sahipsindir. Nereli olduğu da iyi. Babasının mesleğinden ya da sigaradan çok babasının adı önemli. Daha da önemlisi burada paylaşman. Güven konusu oluşacaktır ama en iyi şansını bu şekilde elde edersin.

Bir de şu soru var. Nasıl bulmayı düşünüyorsun? Instagram profilini mi? Evini mi?

İnternette çeşitli şekillerde çeşitli bilgiler bulunabiliyor. Pek de yasal yöntemler olmadığı için burada bahsedemeyeceğim ama bildiğin bilgileri burada paylaşmanı tavsiye ederim. Ek olarak burası dışında sana ulaşılabilecek bir yer (örneğin Discord) söylesen daha iyi olur.

Geri
Yukarı