Sahibinden param güvende alışveriş

Hocam şöyle bir problem de var adam 50 TL'lik satış yapıyor 48 TL kargoya verecek bir de size para iadesi verirse hepten zarara girmiş olacak emin olamadım.

Bende ücretsiz vermeye çalıştım ücretsiz olması gerekmiyor mu? Yurtiçi Kargo sahibinden anlaşmalı değil mi?
Hocam şöyle bir problem de var adam 50 TL'lik satış yapıyor 48 TL kargoya verecek bir de size para iadesi verirse hepten zarara girmiş olacak emin olamadım.

Elimdeki ücretsiz kargo kodunu satıcıya attım belki ücretsiz alabilir kendisi.

Öyle ama siz dümdüz yollamışsınız teslim kağıdında da 48 TL yazıyor. Yani normal bir kargo yollar gibi yollamışsınız anlaşmalı kargo olsa ücret olmazdı.

İşte geri dönüp adamlara düzeltmelerini söyledim olmadı.
Öyle ama siz dümdüz yollamışsınız teslim kağıdında da 48 TL yazıyor. Yani normal bir kargo yollar gibi yollamışsınız anlaşmalı kargo olsa ücret olmazdı.

Şubeye girdiğimde kargo yollayacağım dedim ne demeliydim başka?

Düzeltmeleri lazımdı bu şekilde sanmıyorum adamın kabul ediceğini.

Şubeye girdiğimde kargo yollayacağım dedim ne demeliydim başka?
Sahibinden param güvende ile kargo yollayacağım elimde kod var deseniz zaten ücretsiz olurdu. Kargo yollayacağım deyince düz kargo anlamış adamlar.

Düzeltmeleri lazımdı bu şekilde sanmıyorum adamın kabul ediceğini.

Sahibinden param güvende ile kargo yollayacağım elimde kod var deseniz zaten ücretsiz olurdu. Kargo yollayacağım deyince düz kargo anlamış adamlar.

Kodu da gösterdim adam ilk koda gerek yok dedi sonra kodun son iki hanesi hariç kodu verdim.

% 20 etiket fiyatının üstüne kazanç koyarak sahibinden alışveriş yapmanıza üzüldüm açıkçası. İnşallah çözüme kavuşturursun.
Alternatifler yok, aslında var ama hiçbiri olması gerekeni yapmıyor sadece komisyonuna bakıyor. Olması gereken nedir?
Aracı firma bir ofis açacak, donanımlardan anlayan ekip alacak. Satıcı ürünü sattığında ürün aracının ofisine gelip test edilecek, ilanda yazılanları doğrularsa alıcıya gidecek. Alıcı, yok bu bozuktu yok farklı geldi vs ile gelemeyecek.

Alıcı almaktan vazgeçti diyelim, geri tekrar aracıya gönderecek. Aracılar tekrar testten geçirip ilk test sonuçlarıyla, bilgileriyle( ürün seri nosu vs) karşılaştırıp onaylarsa satıcıya gidecek. Aradaki kargo, aracı masrafları alıcıdan alınacak.
Böyle bir ara mekanizma olmasa harbiden kullanışsız bu siteler.

Alternatifler yok, aslında var ama hiçbiri olması gerekeni yapmıyor sadece komisyonuna bakıyor. Olması gereken nedir?
Aracı firma bir ofis açacak, donanımlardan anlayan ekip alacak. Satıcı ürünü sattığında ürün aracının ofisine gelip test edilecek, ilanda yazılanları doğrularsa alıcıya gidecek. Alıcı, yok bu bozuktu yok farklı geldi vs ile gelemeyecek.

Alıcı almaktan vazgeçti diyelim, geri tekrar aracıya gönderecek. Aracılar tekrar testten geçirip ilk test sonuçlarıyla, bilgileriyle( ürün seri nosu vs) karşılaştırıp onaylarsa satıcıya gidecek. Aradaki kargo, aracı masrafları alıcıdan alınacak.
Böyle bir ara mekanizma olmasa harbiden kullanışsız bu siteler.
Bahsettiğiniz gibi bir sistem beraberinde çok ciddi bir komisyon yükü getirir. Komisyonla beraber ürünlerin sıfır fiyatlarına yaklaşır.

Kağıt üzerinde mantıklı gelse bile pratikte uygulanması pek mümkün değil.

Geri
Yukarı