Sahibinden Param Güvende güvenilir mi?

Gorkem461

Hectopat
Merhaba, sahibinden üzerinden işlemcimi satıyorum ama insanlar Param Güvende ile almak istiyor. Param Güvende ile çok fazla dolandırıcılık olduğunu duydum, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yüz yüze satış olabileceğini ilan notlarına eklerseniz sorun kalmaz. Param Güvende seçeneği aktifse kapatmanızda yarar var. Alıcının elinde aynı işlemcinin bozuk olanı varsa ve siz gönderdiğinizde denedim çalışmadı iade ediyorum diyerek size bozuk ürünü gönderebilir. Bunu kanıtlamanızda çok zor. Gereği yok elden satış yapmanız en iyisi.

Meblağ yüksekse mümkün olduğunca elden satış yapmaya bak.

Örneğin benim için üst sınır 5 bin TL bu rakama kadar get ile satış yapıyorum. Para gitse bile üzmeyecek miktarda gitsin. Açıkçası şimdiye kadar 15'den fazla ürün sattım hiç sorun yaşamadım ama tüm platformlar alıcıyı korur satıcıyı değil.

Hocam şöyle bir durum var ki param güvende sizi değil alıcıyı korumaya yönelik bir sistem. Tabii gerekli iletişimi sağladıktan ve kanıtlayabildikten sonra sizi de gğvene alır ama uğraştırır. Karşıdaki kişiye güvenmeniz gerekmekte. En ufak detaya bile iade talep ettirebilir.

Hocam şöyle bir durum var ki Param Güvende sizi değil alıcıyı korumaya yönelik bir sistem. Tabii gerekli iletişimi sağladıktan ve kanıtlayabildikten sonra sizi de gğvene alır ama uğraştırır. Karşıdaki kişiye güvenmeniz gerekmekte. En ufak detaya bile iade talep ettirebilir.

Bana bu şansla dolandırıcı gelir en iyisi elden o zaman. Peki yüz yüze buluştuk IBAN ile parayı attı geri çekme olayları oluyormuş galiba bu gerçek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı