Sahibinden Param Güvende sistemi nasıl işliyor?

mehmet1349

Centipat
Daha fazla  
Selam. Sahibinden üzerinden kendi eski ekran kartımı sattım ve kargoya verdim. Alıcıya gittiğinde alıcı nasıl onaylıyor? Onaylamama gibi bir şey yapabilir mi?

2 gün içerisinde kendi onaylayabiliyor, onaylamazsa sistem kendisi 2 gün sonra otomatik olarak onaylıyor ve birkaç iş günü içerisinde tutar hesabınıza yatırılıyor. Alıcı bu 2 gün içerisinde onaylamadığı müddetçe iade talebi oluşturabilir fakat, onayladığı takdirde iade talebi oluşturamaz.

Önce PTT mağazasına gidiyorsun yerini bilmiyorsan sahibinden uygulamasında en yakın yeri gösteriyor.
Mağazaya girdiğinde senden ürünü ve ürün kodunu istiyorlar bunları veriyorsun.
Adını soyadını, tel no nu, T.C.'ni falan yazdırıyorlar sonra çıkıp gidiyorsun.
Ürün alıcıya geldiğinde onaylıyor ve para senin hesabına geçiyor.

Kendim ürün sattım ve böyle bütün aşamalar.
Onaylamazsa kendi onaylıyor ve para hesabına geçiyor.

Kargo evine gelecek, test edecek. Onaylaması için 2 gün var. İşlem yapmazsa 2 gün içinde otomatik onaylanıyor. Onaylamaz ise geri iade oluyor. Bu süreç içinde para sahibindende bekliyor. Onaylama olursa size geçiyor.

Bozuksa, çalışmıyorsa, parçası v.s değişmişse seninle ileşime geçmeden direkt sahibinden com ile iletişime geçip iadeye yolluyor. Sende iadeyi sorulmadan kabul etmek zorunda kalıyorsun.

Günümüzde bunun çok suistimal edildiğini düşünüyorum. Satıcı sağlam mal satıyor, alıcı orijinal parçasını değiştirip geri iadeye yolluyor ardından olan satıcıya oluyor.

Size tavsiyem Param güvrnde ile ürün satmayın ve sattığınız ilgili ürünün açıklama kısmına "Parça değişimi sebebi ile iade kabul etmiyorum." Yazmanız olacaktır.

Geri
Yukarı