Sahte A101 sitesinden alışveriş yaparken dolandırılmak

Sizin durumla bu farklı ,siz muhtemelen elden verdiniz parayı ve benzer durumda savcı bize bunun dolandırıcılığa girmediğini söylemişti. Dalga geçiyor sanmıştık ama kanunen dolandırıcılık sayılmıyormuş... Bizim durumda kredi kartıyla ödeme yapıldı ve bir alış veriş sitesinin taklidi söz konusu, gelen mesajda da Amazon yazmakta bunlar dolandırıcılık amacıyla yapılmış sahtekarlık işleri olduğundan farklı durum.

Bankanın onay mesajında Amazon diye yazılması konusunda şaşırdım ben ,ıvır zıvır bir hesaba bağlı gelse mesaj o konuda bir şikayetim olmazdı ama normalde Amazon üzerinden birşey aldığımızda gelen mesajın aynısı ,yani şunu anlarım satıcı Amazon üzerinde profil sahibidir ama biz link olarak Amazon'dan almamışız ki , Amazon gibi göstererek işi daha da bulandırmışlar ve bu mesaj bankadan onay için geliyor. Ben uyardım 2 3 kere ve kapandı sanıyordum gitmiş almış hep benzer şeyleri yapıyor ,bize hiç güvenmez kendi bildiğini yapar ama malesef yine uğraşacak kişi benim :)

Böyle durumlarda itiraz başvurusu mevcutmuş evet.

Ben de öyle umut ediyorum ,ben söylediğim halde dolandırılmışsak bilmeyen kaç kişi her gün bu sitelerden dolandırılıyordur, şimdi buldum siteyi zaten benzeri 100lerce site var dolandırdıkça kapatıp yenisini açıyorlar ve bilmeyen için A101 sitesi gibi duruyor ,adam ısrarla ben A101 sitesinden aldım diyor yani anlatamıyorum uzantısı başka, site başka tasarım kopyalanmış , bunları yapmak kolay çok var falan desem de anlamaz yani başkaları da anlamaz bilgisayara hayatında 1 kere oturmamış adam ne bilsin uzantı ne site ne , herkeste telefon var ama eğitimleri yok , babam gibi belki binlercesi dolandırılıyor 1 günde .
Demek ki bu adamlar Amazon üzerinde hesap sahibi ve bir şey sattıklarında dolandırarak ,ortada öyle bir ürün yok ama sanki Amazondan onların hesaplarından bir şey almışsın gibi normal ödemeye gidiyor. Belki de dijital ürüne falan bağladılar kargo ıvır zıvır kısmı da yok direk ödemeye gidiyor . Ama anlamadığım şu Amazonda babamın hesabı yok, dolandırıcı sitede ödeme yaparken Amazonda bir şey almış gibi gösteriyorlarsa bile Amazona giriş yapılmış olması gerekmez mi?
Bu gün malesef bende aynı durumu yaşadım babam 135tl ye tuvalet kağıdı bulmuş ve hiç sorgulamadan direk almış hatta 3 kere sms gelmiş 12.900tl şeklinde ona rağmen güvenlik kodunu girmiş. Bizde şimdi aradık iptal edilebiliyor mu diye itiraz dilekçesi vs. dediler siz sonuç aldınız mı acaba babam şu an çok gergin kabullenemiyor kendisi aşırı derecede internetten alışveriş yapan birisi

Bu gün malesef bende aynı durumu yaşadım babam 135tl ye tuvalet kağıdı bulmuş ve hiç sorgulamadan direk almış hatta 3 kere sms gelmiş 12.900tl şeklinde ona rağmen güvenlik kodunu girmiş. Bizde şimdi aradık iptal edilebiliyor mu diye itiraz dilekçesi vs. dediler siz sonuç aldınız mı acaba babam şu an çok gergin kabullenemiyor kendisi aşırı derecede internetten alışveriş yapan birisi
itirazı kabul etmediler arkadaşlar dikkatli olun

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı