Samanyolu’nda yeni güneş sistemi keşfedildi

Işık hızını geçecek bir teknoloji icat edilirse eğer uzayın sonsuz derinliklerinde nelerin olduğunu daha iyi keşfedebiliriz. Zamanda yolculuk bile mümkün olabilir belki kim bilir.

İstemiyorum, uzaylı mülteci espirileri gerçek olacakmış gibi...

Onlar bizim mültecilerden daha gelişmiş olacakları kesin.

Sonuçta buraya gelmek için ya yolculuk ya da ışık hızından faydalanmaları gerekir öyle değil mi?

Onların mültecileri bile kalitelidir. Sen merak etme. :D

Gelsinler de 2 lafın belini kıralım.

images.jpeg

Bence evren'de bizim bilmediğimiz farklı gezegenler ve varlıklar olabilir. Aynı bizim yaşadığımız dünya gibi bir yer olabilir, belki onlarında insanlar gibi bir yaşamı vardır.

1000 derecede veya eksi 1000° de yasayan bakterileri veya organizmalar yokmuydu ben mi yanlis hatirliyorum? Orada belki bir seyler vardir illaki.

1000 derecede veya eksi 1000° de yasayan bakterileri veya organizmalar yok muydu ben mi yanlış hatirliyorum? Orada belki bir seyler vardir illaki.

Tardigrad ne kadar dayanıklı?

Tardigrada bilinen en dayanıklı hayvanlardan biri olup, bilinen diğer yaşam biçimlerine ölümcül olan aşırı koşullara dayanabilmektedirler. 1 K (-458 °F; -272 °C) ila yaklaşık 420 K (300 °F; 150 °C) arasında değişen sıcaklıklarda hayatta kalabildikleri tespit edilmiştir. Uzay boşluğuna dayanabildiği keşfedilmiştir.

Tardigradlar dayanamıyorsa zor gibi. Carbon bileşikleri yanıcı olduklarından genellikle Carbon bazlı yaşam hayalden başka bir şey değil. Yanlış hatırlamıyorsam amonyak bazlı yaşam (yine karbon bazlı ama bazı metalik bileşikleri de çözer) falan tartışmaları vardı ama amonyakta o sıcaklıkta pek de kullanılabilir değil .Bu sıcaklıklar için bu sıcaklıklara dayanacak elementlerden oluşan canlılar lazım.

İnsanlık birbirini öldürmeyi bırakıp, bu gezegenlere nasıl gideriz diye kafa yorsalardı, şimdiye kadar çoktan gitmiştik galiba. Bazen kafa yorar düşünürüm bu mesafe nasıl alınır, nasıl gidilebilir oralara diye ama henüz bir aydınlanma olmadı.

Daha çok birbirimizin kafasına nükleer atmakla meşguldük evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı