İnceleme Samsung Galaxy A24

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Bugün sizin için Samsung Galaxy A24 incelemesi hazırladım. Hadi başlayalım.

Samsung Galaxy A24, 2023 yılında piyasaya sürülen bir orta segment akıllı telefon. 6.5 inç boyutunda Full HD+ çözünürlüğe sahip Super AMOLED bir ekrana sahip. Ekran, renkleri canlı ve net bir şekilde yansıtıyor. Ayrıca 90 Hz yenileme hızı sayesinde akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Ekranın üst kısmında, damla çentikli bir tasarıma sahip olan 13 MP çözünürlüğünde bir ön kamera bulunuyor. Ön kamera, yüz tanıma özelliğiyle de telefonun kilidini açabiliyor.

Telefonun arka tarafında ise, Galaxy S23 Ultra’ya benzeyen bir kamera modülü yer alıyor. Bu modülde, 50 MP ana kamera, 5 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera olmak üzere üç adet kamera bulunuyor. Ana kamera, optik görüntü sabitleme (OIS) özelliği sayesinde titreme ve bulanıklığı azaltıyor. Ayrıca HDR, panorama, gece modu, portre modu gibi çeşitli modlarla da fotoğraf kalitesini artırıyor. Ultra geniş açılı kamera, 123 derecelik bir açıyla daha geniş alanları yakalayabiliyor. Makro kamera ise, nesnelere yakın mesafeden detaylı çekimler yapabiliyor. Kamera sistemi, 1080p çözünürlükte 30 fps video kaydı yapabiliyor. Ancak 4K video kaydı yapamıyor, bu da telefonun en büyük eksikliklerinden biri.

Telefonun performansını sağlayan ise, MediaTek Helio G99 yonga seti. Bu yonga seti, 2.2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci ve Mali-G76 MC4 grafik birimi içeriyor. Ayrıca 6 GB veya 8 GB RAM seçenekleri ve 128 GB dahili depolama alanı sunuyor. Depolama alanı, microSD kart ile 1 TB’a kadar artırılabiliyor. Telefon, Android 13 işletim sistemi ve Samsung’un One UI 5.1 arayüzü ile geliyor. Ve Android 14 güncellemesi alacağını da söylemek isterim.

Telefonun batarya kapasitesi ise, 5000 mAh. Bu batarya, 15W hızlı şarj desteğiyle de geliyor. Telefonun şarj süresi, yaklaşık 2 saat. Batarya ömrü ise, yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Telefonun hoparlörü, tek taraflı ve ortalama bir ses kalitesine sahip. 3.5 mm kulaklık girişi ise, telefonun alt kısmında yer alıyor. Telefonun diğer özellikleri arasında, USB-C bağlantı noktası, NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, çift SIM kart desteği, parmak izi okuyucu, FM radyo ve çeşitli sensörler bulunuyor.

Samsung Galaxy A24, fiyat-performans oranı yüksek bir telefon. Ekran, kamera, batarya ve yazılım gibi önemli noktalarda başarılı sonuçlar veriyor. Ancak 4K video kaydı yapamaması, tek hoparlörü ve 15W hızlı şarjı gibi bazı eksiklikleri de var. Bu telefonu, uygun fiyatlı ve kaliteli bir akıllı telefon arayanlar için tavsiye ederim.Samsung Galaxy A24, Türkiye’de 10000TL civarında bir fiyata satılıyor.
Ve şimdi gelelim A24'ün Artı ve eksilerine.

İşte Samsung Galaxy A24’in avantajları ve dezavantajları:

Artıları:

Uygun fiyatlı ve kaliteli bir orta segment telefon
6.5 inç Full HD+ Super AMOLED ekran, 90 Hz yenileme hızı
50 MP ana kamera, OIS, HDR, gece modu, portre modu gibi özellikler
13 MP ön kamera, yüz tanıma özelliği
MediaTek Helio G99 yonga seti, 6 GB veya 8 GB RAM seçenekleri
128 GB dahili depolama alanı, microSD kart ile 1 TB’a kadar artırılabilir
Android 13 işletim sistemi, One UI 5.1 arayüzü, güncel güvenlik yamaları
5000 mAh batarya,
USB-C bağlantı noktası, NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, çift SIM kart desteği, parmak izi okuyucu, FM radyo, çeşitli sensörler
3.5 mm kulaklık girişi

Ve gelelim eksilerine

Eksileri:

4K video kaydı yapamıyor, sadece 1080p 30 fps video kaydı yapabiliyor
Tek hoparlörü var, ses kalitesi ortalama.
15W hızlı şarjı yeterli değil, şarj süresi uzun.
Darbeye dayanıklı markalı camı yok, sızdırma korumalı değil
Dahili stereo hoparlörü yok, çift ton LED flaşı yok
5G desteği yok, sadece 4.5G desteği var.
Evet incelememin sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir.

İncelemeniz için teşekkürler muhteşem olmuş. Bende yeni aldım sayılır gerçekten harikulade bir telefon premium hissiyatını fazlasıyla hissetiriyor.
Teşekkür ederim. Ve evet bende alalı 4 ay oldu. Bence tam bir fiyat-performans telefonu. Eksikleri var ama olsun. Bu kadar paraya bu kadar özellik.

Babama aldık bu telefonu. Telefon fiyatina gore cok iyi. Fakat benim bir sorunum var konusunu actim. Sorun su Fotograflar desteklenmeyen formata donusuyor. Samsung Galaxy A24 telefonda fotograflar kayboluyor
Sanirim bir ayar yapmak gerekiyor fakat su siralar cok yogunum yapamadim. Desteklerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Bugün sizin için Samsung Galaxy A24 incelemesi hazırladım. Hadi başlayalım.

Samsung Galaxy A24, 2023 yılında piyasaya sürülen bir orta segment akıllı telefon. 6.5 inç boyutunda Full HD+ çözünürlüğe sahip Super AMOLED bir ekrana sahip. Ekran, renkleri canlı ve net bir şekilde yansıtıyor. Ayrıca 90 Hz yenileme hızı sayesinde akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Ekranın üst kısmında, damla çentikli bir tasarıma sahip olan 13 MP çözünürlüğünde bir ön kamera bulunuyor. Ön kamera, yüz tanıma özelliğiyle de telefonun kilidini açabiliyor.

Telefonun arka tarafında ise, Galaxy S23 Ultra’ya benzeyen bir kamera modülü yer alıyor. Bu modülde, 50 MP ana kamera, 5 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera olmak üzere üç adet kamera bulunuyor. Ana kamera, optik görüntü sabitleme (OIS) özelliği sayesinde titreme ve bulanıklığı azaltıyor. Ayrıca HDR, panorama, gece modu, portre modu gibi çeşitli modlarla da fotoğraf kalitesini artırıyor. Ultra geniş açılı kamera, 123 derecelik bir açıyla daha geniş alanları yakalayabiliyor. Makro kamera ise, nesnelere yakın mesafeden detaylı çekimler yapabiliyor. Kamera sistemi, 1080p çözünürlükte 30 fps video kaydı yapabiliyor. Ancak 4K video kaydı yapamıyor, bu da telefonun en büyük eksikliklerinden biri.

Telefonun performansını sağlayan ise, MediaTek Helio G99 yonga seti. Bu yonga seti, 2.2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci ve Mali-G76 MC4 grafik birimi içeriyor. Ayrıca 6 GB veya 8 GB RAM seçenekleri ve 128 GB dahili depolama alanı sunuyor. Depolama alanı, microSD kart ile 1 TB’a kadar artırılabiliyor. Telefon, Android 13 işletim sistemi ve Samsung’un One UI 5.1 arayüzü ile geliyor. Ve Android 14 güncellemesi alacağını da söylemek isterim.

Telefonun batarya kapasitesi ise, 5000 mAh. Bu batarya, 15W hızlı şarj desteğiyle de geliyor. Telefonun şarj süresi, yaklaşık 2 saat. Batarya ömrü ise, yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Telefonun hoparlörü, tek taraflı ve ortalama bir ses kalitesine sahip. 3.5 mm kulaklık girişi ise, telefonun alt kısmında yer alıyor. Telefonun diğer özellikleri arasında, USB-C bağlantı noktası, NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, çift SIM kart desteği, parmak izi okuyucu, FM radyo ve çeşitli sensörler bulunuyor.

Samsung Galaxy A24, fiyat-performans oranı yüksek bir telefon. Ekran, kamera, batarya ve yazılım gibi önemli noktalarda başarılı sonuçlar veriyor. Ancak 4K video kaydı yapamaması, tek hoparlörü ve 15W hızlı şarjı gibi bazı eksiklikleri de var. Bu telefonu, uygun fiyatlı ve kaliteli bir akıllı telefon arayanlar için tavsiye ederim.Samsung Galaxy A24, Türkiye’de 10000TL civarında bir fiyata satılıyor.
Ve şimdi gelelim A24'ün Artı ve eksilerine.

İşte Samsung Galaxy A24’in avantajları ve dezavantajları:

Artıları:

Uygun fiyatlı ve kaliteli bir orta segment telefon
6.5 inç Full HD+ Super AMOLED ekran, 90 Hz yenileme hızı
50 MP ana kamera, OIS, HDR, gece modu, portre modu gibi özellikler
13 MP ön kamera, yüz tanıma özelliği
MediaTek Helio G99 yonga seti, 6 GB veya 8 GB RAM seçenekleri
128 GB dahili depolama alanı, microSD kart ile 1 TB’a kadar artırılabilir
Android 13 işletim sistemi, One UI 5.1 arayüzü, güncel güvenlik yamaları
5000 mAh batarya,
USB-C bağlantı noktası, NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, çift SIM kart desteği, parmak izi okuyucu, FM radyo, çeşitli sensörler
3.5 mm kulaklık girişi

Ve gelelim eksilerine

Eksileri:

4K video kaydı yapamıyor, sadece 1080p 30 fps video kaydı yapabiliyor
Tek hoparlörü var, ses kalitesi ortalama.
15W hızlı şarjı yeterli değil, şarj süresi uzun.
Darbeye dayanıklı markalı camı yok, sızdırma korumalı değil
Dahili stereo hoparlörü yok, çift ton LED flaşı yok
5G desteği yok, sadece 4.5G desteği var.
Evet incelememin sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir.
Dezavantajları olmasa ucuz olmazdı a serisi f/p ürünü çünkü, inceleme güzel olmuş elinize sağlık.

Dezavantajları olmasa ucuz olmazdı a serisi f/p ürünü çünkü, inceleme güzel olmuş elinize sağlık.
A serisi 70 surumleri guzel mesela A71 kullaniyorum efsane cihaz cidden. Galaxy 75 falan alirdim diyordum Samsung uretimi durdurdu cunku Samsungun S serisine cok yakinlar nerdeyse hic fark yok. Samsung S serisini satabilmek icin zaten ozellikle yeni cikardigi A 24 34 m14 gibi telefonlari asiri kalin uretiyor batarya hikayesi ile. Zaten 4500 batarya var benim telefonda tum gunu cikartiyor. 2-3 yildir kullaniyorum bataryasi olmesine ragmen sarji iyi gidiyor yine.

Geri
Yukarı