Çözüldü Samsung Galaxy A34 bulanık kamera

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop:Huawei Matebook D15
İşlemci:AMD Ryzen™ 5 5500U
Depolama:512 GB SSD
Ram:8 GB
Ekran Kartı:AMD Radeon™ Graphics(Vram bilmiyorum)
Yakın zamanda satın aldığım Samsung Galaxy A34 telefonunda video çekerken bir şey fark ettim. Videoyu HD, FHD ve UHD çözünürlükte 30 FPS kare hızıyla çekerken renkler gayet canlı duruyor. Ancak FHD çözünürlükte 60 FPS kare hızına alınca(zaten sadece FHD çözünürlükte 60 FPS video çekiliyor) renkler biraz soluk görünüyor ve çözünürlükte düşüyor gibi oluyor.

Bu telefonda donanımsal bir sorun mudur yoksa 60 FPS videolarda oluşan genel bir şey midir?

Çözüm
Normal bir şey, 60 FPS video modunda daha hızlı kareleri almak için görüntü kalitesi bazı cihazlarda düşebiliyor.
Normal bir şey, 60 FPS video modunda daha hızlı kareleri almak için görüntü kalitesi bazı cihazlarda düşebiliyor.

Çözüm
Giriş segment telefonlarda normal bir durum.
Telefon çoğu yerde orta segment olarak tanımlanıyor.

Teşekkür ederim yani donanımsal olarak bir sorun olmadığına göre benim için problem olmaz.Zaten genelde video çeken birisi değilim takıldığımdan sormuştum.

Telefon çoğu yerde orta segment olarak tanımlanıyor.

Orta segment deniyor ama kamera olarak s serisine göre giriş segment denebilir siz pili ve donanımı için orta segment kabul edebilirsiniz.

Ekleme,
Telefonun çektiği videonun çözünürlüğü ve kare hızı arttıkça sadece kameranın değil telefonun SoC unun kapasitesinin de artması gerekiyor sizin kameranız 4K da 60 FPS kayıt yapabilecek bile olsa SoC'un kapasitesi yetmeyip kayıt yapamıyor olabilirsiniz. Daha kaliteli videoyu sıkıştırıp bir formatta kaydetmek için daha güçlü işlemci gerekir.

Son düzenleme:
Orta segment deniyor ama kamera olarak s serisine göre giriş segment denebilir siz pili ve donanımı için orta segment kabul edebilirsiniz.

Ekleme,
Telefonun çektiği videonun çözünürlüğü ve kare hızı arttıkça sadece kameranın değil telefonun SoC unun kapasitesinin de artması gerekiyor sizin kameranız 4K da 60 FPS kayıt yapabilecek bile olsa SoC'un kapasitesi yetmeyip kayıt yapamıyor olabilirsiniz. Daha kaliteli videoyu sıkıştırıp bir formatta kaydetmek için daha güçlü işlemci gerekir.
Evet kamera olarak çok iyi bir kamerası yok özellikle s serisine göre.Anladığım kadarıyla telefonumda herhangi bir sorun yok değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı