İnceleme Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Merhaba arkadaşlar. Kulaklığı uzun süredir kullanıyorum paylaştığım ayarlarla kulaklığa aşık olacaksanız eğer telefonunuz Samsung ise düşünmeden Buds 2 Pro alın. Diğer özellikler hakkında detaya girmeyeceğim. Zaten çok fazla inceleme videosu var ben sadece en iyi sesi hangi ayarlarda alabileceğinizi anlatacağım.
Bu kulaklık bağlıyken telefonun ses ayarları.

Screenshot_20230930_003110_Sound quality and effects.jpg

Bu kulaklığın uygulamasındaki ses ayarları.

Screenshot_20230929_143957_Galaxy Buds2 Pro Manager.jpg

Screenshot_20230929_143951_Galaxy Buds2 Pro Manager.jpg

Screenshot_20230929_143942_Galaxy Buds2 Pro Manager.jpg

Bu ayarlarda ses çok netleşiyor, ses yüksekliği biraz artıyor, kulak tırmalama sıfır, tüm müzik türlerine uygun, dinlediğiniz müzikleri baştan hepsini tekrar dinlemek isteyeceksiniz.

Not: Adapt Sound'u kullanmanızı tavsiye etmiyorum sesler çok tiz hale geliyor ya da ben ayarı iyi yapamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buds 2'den geçmeye değecek aman aman bir fark yok gibi. Değerlendirme için teşekkürler.
İnceleyenler değeceğini söylüyor ama bütçe meselesi zaten her sene daha da gelişiyor Buds 2 bozulasıya kadar devam et bundan önce Edifier x3S vardı bende ondan da memnundum Aptx codeci vardı kulaklık tercihinde codec lerde çok önemli ama yere düşüre düşüre bozdum bir de kulaklıklarda ANC kesinlikle olmalı çok faydası oluyor.

İnceleyenler değeceğini söylüyor ama bütçe meselesi zaten her sene daha da gelişiyor Buds 2 bozulasıya kadar devam et bundan önce edifier X3s vardı bende ondan da memnundum aptx codeci vardı kulaklık tercihinde codeclerde çok önemli ama yere düşüre düşüre bozdum bir de kulaklıklarda ANC kesinlikle olmalı çok faydası oluyor.

Evet Buds 2'nin ANC performansından gayet memnun kalmıştım. Sadece biraz huysuz bir kulaklık. Kulaktaki en ufak kaymada ANC işlevsizleşiyor. Oysa en ufak silikonları kullanıyorum. İlginç bir şey keşfettim bir de. Sağ tarafı sola, sol tarafı sağa takınca muazzam sağlam duruyor.

Bu kulaklığın en büyük eksisi, Galaxy Wearable'da custom EQ desteklemiyor olması. Hazır profillere mecbur bırakıyor veya 3. parti uygulama ile EQ yapman gerekiyor.

Bu arada Buds2 Pro'nun stok haldeki frekans cevabı bu şekilde;
1696030508840.png

Lacivert çizgi referans, siyah çizgi ise Buds2 Pro'nun frekans cevabı. Referansa ve Buds2 Pro'ya bakarsak fena bir kulaklık olmadığını söyleyebiliriz.

Tabii bu referans çizgisi çok kişisel bir mesele olduğu için nesnel değil. Örneğin ben bass seviyorum ama tiz sevmiyorum, 2-3 dB bass frekanslarına oynama yapıp 1-2 dB tizlerde oynama yapıp kendi zevkime göre EQ yapıyorum.

Bu kulaklığın en büyük eksisi, Galaxy Wearable'da custom EQ desteklemiyor olması. Hazır profillere mecbur bırakıyor veya 3. parti uygulama ile EQ yapman gerekiyor.

Bu arada Buds2 Pro'nun stok haldeki frekans cevabı bu şekilde;
Eki Görüntüle 1962054

Lacivert çizgi referans, siyah çizgi ise Buds2 Pro'nun frekans cevabı. Referansa ve Buds2 Pro'ya bakarsak fena bir kulaklık olmadığını söyleyebiliriz.

Tabii bu referans çizgisi çok kişisel bir mesele olduğu için nesnel değil. Örneğin ben bass seviyorum ama tiz sevmiyorum, 2-3 dB bass frekanslarına oynama yapıp 1-2 dB tizlerde oynama yapıp kendi zevkime göre EQ yapıyorum.
Bu ayarlarla EQ ya gerek duymadım, EQ işine girince ben kafayı yiyorum en mükemmel sonuca ulaşasıya kadar uğraş dur. Stok haldeki ses gerçekten çok kulak tırmalayıcı bir ses bunu anca EQ' da Pop'a çekerek dengeleyebildim sonra kulaklık uygulamasında ise bas güçlendiriciyi seçerek tam istediğim sese ulaştım. Bass ağırlıklı kulaklıklar çok daha keyif veriyor bunu anladım.

Kulaküstü olarak Skullcandy Crasher Evo var ondada Dolby atmosu kapatıyorum açıkken sesi çok kötü hale getiriyor. PC de Blackshark V2 kullanıyorum bunda da EQ ile baya uğraştım Dolby atmos ile de istediğim sese ulaştım. Her kulaklık farklı farklı sonuçlar veriyor.

Diğer bir alternatif bunu diğerinden daha çok tavsiye ediyorum. Aynı şekilde Pop ekolayzırında kalsın en iyisi bu içlerinden, Adapt Sound'u tavsiye etmiyorum demiştim ama şimdi tavsiye ediyorum ama yapacaksanız hatasız bir şekilde yapın yoksa güzel sonuç almazsınız ben ilk yaptığımı beğenmemiştim tekrar yaptım sonuç mükemmel oldu. Bu ayarlarda ses seviyesi baya bi yükseliyor.
Screenshot_20231001_154549_Galaxy Buds2 Pro Manager.jpgScreenshot_20231001_155420_Adapt Sound.jpg

Son düzenleme:
Konuyu hortlatıyorum ama bir sorum olacak öncelikle Samsung telefon kullandığımı belirtmeliyim. Liberty 4 nc ile Buds 2 Pro arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz? Benim için önemli olan ANC performansı ve dışarı ses vermemesi. Yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Kulaklığı uzun süredir kullanıyorum paylaştığım ayarlarla kulaklığa aşık olacaksanız eğer telefonunuz Samsung ise düşünmeden Buds 2 Pro alın. Diğer özellikler hakkında detaya girmeyeceğim. Zaten çok fazla inceleme videosu var ben sadece en iyi sesi hangi ayarlarda alabileceğinizi anlatacağım.
Bu kulaklık bağlıyken telefonun ses ayarları.

Eki Görüntüle 1961968

Bu kulaklığın uygulamasındaki ses ayarları.

Eki Görüntüle 1961974

Eki Görüntüle 1961973

Eki Görüntüle 1961972

Bu ayarlarda ses çok netleşiyor, ses yüksekliği biraz artıyor, kulak tırmalama sıfır, tüm müzik türlerine uygun, dinlediğiniz müzikleri baştan hepsini tekrar dinlemek isteyeceksiniz.

Not: Adapt Sound'u kullanmanızı tavsiye etmiyorum sesler çok tiz hale geliyor ya da ben ayarı iyi yapamadım.
3,5 senedir Galaxy Buds Pro kullanıcısıyım. Galaxy Buds Pro 2'ye geçmemi önerir misiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı