Samsung Galaxy Watch 5 Pro vs Watch 5

565656

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi aradaki fiyat farkına değer mi ve iki model arasındaki özellik farkları. Bir de bu iki saat Samsung'un en iyi 2 saati değil mi?

En yeni saatler bunlar evet ama artık neredeyse her yıl çıkarıcaklar yani çok uzun bir süre en yeni veya en iyi model olmayacaklar. Bence ikisi arasındaki fiyat farkına değmez hatta Watch 4 ile Watch 5 arasındaki farka değer mi ondan bile emin değilim çok ufak şeyleri değiştirip/geliştirip yeni saat yaptık diye satıyorlar.

Batarya ve görünüşü dışında bir fark yok arada ki fiyat farkına değmez.

En yeni saatler bunlar evet ama artık neredeyse her yıl çıkarıcaklar yani çok uzun bir süre en yeni veya en iyi model olmayacaklar. Bence ikisi arasındaki fiyat farkına değmez hatta Watch 4 ile Watch 5 arasındaki farka değer mi ondan bile emin değilim çok ufak şeyleri değiştirip/geliştirip yeni saat yaptık diye satıyorlar.
Batarya ve görünüşü dışında bir fark yok arada ki fiyat farkına değmez.
Bataryası tüm özellikler açık bir şekilde kaç gün gider. Her şeyi full açsam.

Bataryası tüm özellikler açık bir şekilde kaç gün gider. Her şeyi Full açsam.

Kullanıcı yorumlarına bakmanız daha doğru olur, ben de Watch 5 almayı düşünüyorum ve araştırmalarıma göre 1.5-2 gün diyorlar batarya süresine.
Watch 5 Pro daha fazla gidecektir tabii( 5 -7 gün arası diyorlar ona da)
Benim için her gün şarja takmak sorun değil, bazı kullanıcılar ise sırf bu yüzden iade edip şarjı 7-14 gün giden Huawei saatlere yöneliyorlar.
@565656

Watch5 Pro titanyum iken Watch5 aluminyum. Watch5 Pro 590 mAh bataryaya sahipken Watch5 410 mAh bataryaya sahip. Eger akilli saati cok kullanan birisi isen Watch5 Pro mantikli bir secim, cunku batarya bir akilli saat icin her seydir. Ama oyle sarj icin kolumdan 1-2 saat cikarmak beni rahatsiz etmez dersen 2 kat fiyat farkini vermeyip Watch5 alabilirsin. Titanyum ile aluminyum farkini pek hissetmezsin, neticede saat kola takilan bir sey, telefon gibi elden dusurulen bir sey degil. Kolunu da saga sola vurmayacagina gore, o kadar dayanikli bir malzemeye gerek yok.

Kullanıcı yorumlarına bakmanız daha doğru olur, ben de Watch 5 almayı düşünüyorum ve araştırmalarıma göre 1.5-2 gün diyorlar batarya süresine.
Watch 5 Pro daha fazla gidecektir tabii( 5 -7 gün arası diyorlar ona da)
Benim için her gün şarja takmak sorun değil, bazı kullanıcılar ise sırf bu yüzden iade edip şarjı 7-14 gün giden Huawei saatlere yöneliyorlar.
@565656
Evet benim içinde her gün şarja takmak sıkıntı değil 1 gün götürsün yeter. Siz pronun şarjı daha fazla gider diyorsunuz ama pro nun daha az gitmesi gerekmiyormu

Watch5 Pro titanyum iken Watch5 aluminyum. Watch5 Pro 590 mAh bataryaya sahipken Watch5 410 mAh bataryaya sahip. Eger akilli saati cok kullanan birisi isen Watch5 Pro mantikli bir secim, cunku batarya bir akilli saat icin her seydir. Ama oyle sarj icin kolumdan 1-2 saat cikarmak beni rahatsiz etmez dersen 2 kat fiyat farkini vermeyip Watch5 alabilirsin. Titanyum ile aluminyum farkini pek hissetmezsin, neticede saat kola takilan bir sey, telefon gibi elden dusurulen bir sey degil. Kolunu da saga sola vurmayacagina gore, o kadar dayanikli bir malzemeye gerek yok.
Ama pronun özellikleri daha fazla olduğu için şarjı daha az gitmesi gerekmiyor mu Tamam Evet pro'nun bataryası daha fazla ama özellikleri de daha fazla O yüzden bence daha az gider pro'nun ki yani ben öyle düşünüyorum

Bir de sanırım 5'in ayrıyeten farklı özellikleri varmış mesela vücut ısısını ölçebiliyormuş

Evet benim içinde her gün şarja takmak sıkıntı değil 1 gün götürsün yeter. Siz Pro'nun şarjı daha fazla gider diyorsunuz ama Pro'nun daha az gitmesi gerekmiyor mu?

Watch 5:284 mAh.
Watch 5 Pro 590 mAh.
Aralarında çok büyük batarya farkı var.
Özellik farkı yok.
İki cihazda da sıcaklık sensörü var.

Son düzenleme:
Bu arada belirtmeyi unutmusum, kendi mesajimdaki 410 mAh 44mm Watch5 icin belirtilen batarya kapasitesi, @Kusuo'un belirttigi 284 mAh ise 40mm Watch5 icin belirtilen batarya kapasitesi.

@565656 Aradaki fiyat farkina degecek bir ozellik farki yok, bundan emin olabilirsin. En temel farki batarya tarafinda hissedersin. Bunun icin de 3200 TL verilip verilmeyecegi, sizin akilli saati ne siklikla kullandiginiza kaliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı