Custom ROM Samsung J7 Prime (SM-G610F) Custom ROM nasıl atılır?

paxaf

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evimde boşta bir Samsung J7 Prime vardı ve garantisi bitik olduğu için Custom ROM atmak istiyorum ama nasıl atılacağını anlayamadım bir türlü. Bu işlerde yeni olduğum içim çok şey bilmiyorum sadece Bootloader kilidini açtım o kadar.

Evimde boşta bir Samsung J7 Prime vardı ve garantisi bitik olduğu için Custom ROM atmak istiyorum ama nasıl atılacağını anlayamadım bir türlü. Bu işlerde yeni olduğum içim çok şey bilmiyorum sadece Bootloader kilidini açtım o kadar.

ROM seçeneğiniz çok fazla ne tür bir ROM istersiniz (MIUI, color OS, LineageOS, PixelExperience vs)

Kurallara aykırı mı bilmiyorum ama yabancı bir forum var adını vermek istemiyorum ceza alırım diye siz söyleyin ben rom söyleyeyim.
İstediğiniz özellikler nedir? Güncel Android sürümü veya hızlı olması?
İlk önce twrp kurmanız gerekiyor youtube üzerinden video izleyebilirsiniz. Ardından twrp açıp sd karta tam yedek alın.

Kurallara aykırı mı bilmiyorum ama yabancı bir forum var adını vermek istemiyorum ceza alırım diye siz söyleyin ben ROM söyleyeyim.
İlk önce TWRP kurmanız gerekiyor YouTube üzerinden video izleyebilirsiniz. Ardından TWRP açıp SD karta tam yedek alın.

J7 Prime da treble desteği getiren bir dizi manyak var orada karışıyor cadde bostan konu sahibi istediği ROM'u söylemeli çünkü her birinin farklı farklı yükleme adımları var. Ayrıca orijinal TWRP olmaz modifiye edilmişi lazım orange fox gibi veya patched TWRP.

ROM seçeneğiniz çok fazla ne tür bir ROM istersiniz (MIUI, color OS, LineageOS, PixelExperience vs)

MIUI iyi diye duydum ama J7 Prime'la uyumlu mu ki.

Kurallara aykırı mı bilmiyorum ama yabancı bir forum var adını vermek istemiyorum ceza alırım diye siz söyleyin ben ROM söyleyeyim.
İlk önce TWRP kurmanız gerekiyor YouTube üzerinden video izleyebilirsiniz. Ardından TWRP açıp SD karta tam yedek alın.

Çok yavaş çalıştırmayacağı güncel bir Android sürümü yeterli.

Project treblede attığınız konu farklı bir model için galiba SM-G610F ile uyumlu mu ki.

USB hata ayıklamayı açmama gerek var mı acaba?

Son düzenleme:
Project treble ROM'un normal ROM'la ne farkı var acaba.

2. mesaja bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı