Samsung Odyssey OLED G8 34" alınır mı?

• Konuyu başlatan 631799
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 491

631799

Centipat
Merhaba. Bu monitörü almayı düşünüyorum, aranızda kullanan var mıdır? Bu kadar para vermeye değecek kadar güzel bir kullanım tecrübesi yaşar mıyım sizce? Yoksa VA panel bir 34" kavisli monitöre de yönlenebilir miyim? Örneğin: Amazon.com.tr

Merhaba. Bu monitörü almayı düşünüyorum, aranızda kullanan var mıdır? Bu kadar para vermeye değecek kadar güzel bir kullanım tecrübesi yaşar mıyım sizce? Yoksa VA panel bir 34" kavisli monitöre de yönlenebilir miyim? Örneğin: Amazon.com.tr

Dostum attığın linkteki Samsung Odyssey değil sen bu Dell monitörden mi bahsediyorsun yoksa yanlış link mi attın.

Yine Samsung'dan Odyssey G5 34" VA kullanıyorum.
Bariz fark var G8 ile. Bence değer o monitöre. HDR kullanacaksanız OLED farkını net görürsünüz. SDR kullanacaksanız VA panellerin renkleri de yeterince zengin.

Dostum attığın linkteki Samsung Odyssey değil sen bu Dell monitörden mi bahsediyorsun yoksa yanlış link mi attın.

G8 alınır mı yoksa bu Dell iş görür mü demiş hocam.

Başlıkta belirttim sadece almak istediğim modeli. Linkte alternatif.

Bariz fark var G8 ile. Bence değer o monitöre. HDR kullanacaksanız OLED farkını net görürsünüz. SDR kullanacaksanız VA panellerin renkleri de yeterince zengin.

G8 alınır mı yoksa bu Dell iş görür mü demiş hocam.
Herhangi bir handikap'ı yok değil mi oled monitörlerin? Oyun amaçlı kullanılacak çoğunluk ile, grafik tasarım ve render ile pek uğraşmayacağım.

Bariz fark var G8 ile. Bence değer o monitöre. HDR kullanacaksanız OLED farkını net görürsünüz. Sdr kullanacaksanız VA panellerin renkleri de yeterince zengin.

G8 alınır mı? Yoksa bu Dell iş görür mü demiş hocam.

Dediğiniz gibiyse evet HDR kullanımda OLED bayağı bir fark ediyor SDR VA panellere göre benim tavsiyem Samsung alın çünkü bariz bir şekilde renk kalitesi ve canlılık farkı olacaktır.

Herhangi bir handikap'ı yok değil mi oled monitörlerin?

Sabit görüntüler zamanla yanma yapıp iz bırakabiliyor. Zaten ısınan paneller bunlar direkt güneş ışığına maruz bırakmasanız iyi olur.

Sabit görüntüden kastım Windows masaüstü, LoL gibi oyunların arayüzleri falan. Uzun saatler aynı yerde aynı görüntü olması OLEDlerin en bariz handikapı.

Windows'da görev çubuğunu gizleme özelliği var. Fareyi getirdiğinizde gösteriyor sadece. Koruması imkansız değil sadece biraz özen ister.

Sabit görüntüler zamanla yanma yapıp iz bırakabiliyor. Zaten ısınan paneller bunlar direkt güneş ışığına maruz bırakmasanız iyi olur.

Sabit görüntüden kastım Windows masaüstü, LoL gibi oyunların arayüzleri falan. Uzun saatler aynı yerde aynı görüntü olması OLEDlerin en bariz handikapı.

Windows'da görev çubuğunu gizleme özelliği var. Fareyi getirdiğinizde gösteriyor sadece. Koruması imkansız değil sadece biraz özen ister.
Hmm bunun üzerinde biraz araştırma yapmam gerek o zaman, uzun süreli kullanımda sıkıntı yaşama ihtimalim var sanırım. 3-4 yıl +

Hmm bunun üzerinde biraz araştırma yapmam gerek o zaman, uzun süreli kullanımda sıkıntı yaşama ihtimalim var sanırım. 3-4 yıl +

Yeni nesil OLED panellerde kendini korumaya alan özellikler mevcut (size çaktırmadan pikselleri yenileme gibi) ama bu o panellerden mi bilmiyorum, yanlış bilgilendirmek istemem.

MSI MEG 342C QD-OLED de aynı paneli kullanıyor ve Samsung gibi buglı arayüzü de yok. Fiyat dengesi G8'e göre nasıldır bilemem ama alternatif olarak aklınızda bulunsun. @631799

Bende aynı şekilde aradayım hocam muhtemelen Dell olanı alıp OLED panellerin bir tık daha oturmasını bekleyecegim 2-3 sene sonra ikinci ekran yaparım Dell olanıda.

Bende aynı şekilde aradayım hocam muhtemelen Dell olanı alıp OLED panellerin bir tık daha oturmasını bekleyecegim 2-3 sene sonra ikinci ekran yaparım Dell olanıda.
arada ciddi fiyat farkları var, o yüzden eğer ciddi bir görsel şölen sunmuyor ise oled paneller, va tercih etmek daha mantıklı olabilir. zaten muhtemelen gelecekte oledler daha yaygın olup gelişecek, fiyatlarıda normalize olacaktır.

Geri
Yukarı