SanDisk SSD Plus 240GB benchmark testi sonuçları normal midir?

alipempe

Hectopat
Dostlar merhabalar. Bilgisayarıma SSD güncellemesi yapmak için aldığım SanDisk SSD böyle bir sonuç veriyor. Bu 3. aynı SSD'den alışım üçüncüsünde böyle bir şey yaşadım. Konu hakkında çok bir bilgim yok sizlere danışmak istedim. Neden yazmada ilk değerde sonuç 0 acaba? SSD bozuk mudur?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl 0 çıkabiliyor? :D ATTO ile test etmeyi deneyin, belki orada düzelir.
Keşke o SSD'yi 3 defa almasaydınız, vasat diyebileceğimiz bir model. Testi yaparken arkadaki her şeyi kapatın.

Aynı SSD 1,5 yıldır kullanıyorum. Zamanında ucuz diye aldık. Yani iş görüyor bir sorun yaşamadım. Ancak senin gibi durumunu çok merak etmiyorum açıkçası. Aldık kullanıyorum o kadar. Tabii ki daha iyisini alabilirdik ikimizde maalesef almış bulunduk. Kötü olmadığını inkar edemem. 8 senelik HDD Windows 40-50 saniyede açılıyordu. Bununla 15 saniyeye kadar düştü bir yararı o var.

Aynı SSD 1,5 yıldır kullanıyorum. Zamanında ucuz diye aldık. Yani iş görüyor bir sorun yaşamadım. Ancak senin gibi durumunu çok merak etmiyorum açıkçası. Aldık kullanıyorum o kadar. Tabii ki daha iyisini alabilirdik ikimizde maalesef almış bulunduk. Kötü olmadığını inkar edemem. 8 senelik HDD Windows 40-50 saniyede açılıyordu. Bununla 15 saniyeye kadar düştü bir yararı o var.
Haklısın zaten performans amaçlı alıyorum ben de SSD'yi ama diğer 2 SSD'de böyle bir sorun yaşamamıştım. SSD sanki HDD gibi yavaş çalışıyordu windows yine de geç açılıyordu. Ben de test yaptım sonuç böyle çıktı. Diğer 2 SSD'ye de aynı testleri yaptım onlarda bir şey yok, onlardan memnumum açıkçası.
Nasıl 0 çıkabiliyor? :D ATTO ile test etmeyi deneyin, belki orada düzelir.
Keşke o SSD'yi 3 defa almasaydınız, vasat diyebileceğimiz bir model. Testi yaparken arkadaki her şeyi kapatın.
Daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım maalesef şimdi yaşadım. ATTO'dan da testi yarın yapacağım, buraya eklerim.

Haklısın zaten performans amaçlı alıyorum ben de SSD'yi ama diğer 2 SSD'de böyle bir sorun yaşamamıştım. SSD sanki HDD gibi yavaş çalışıyordu Windows yine de geç açılıyordu. Ben de test yaptım sonuç böyle çıktı. Diğer 2 SSD'ye de aynı testleri yaptım onlarda bir şey yok, onlardan memnumum açıkçası.

Belki bende şu an test etsem tuhaf sonuçlarla karşılaşabilirim. İlk aldığımda yapmıştım ama yaşadığın bu sorunu yaşamadım. Yazmanın 0 gösterdiğini hatırlamıyorum.

Bir test daha gerçekleştirdim sonucu böyle verdi :D Ama bilgisayar çoklu işlem yapmaya kaltığı anda programlar yanıt vermiyor diyor. Çoklu işlem dediğim de Chrome'da indirme yaparken buraya png yüklemek. Disk böyle gösterirken bilgisayarın kasması sorun farklı bir şey mi acaba sorusunu oluştuyor kafamda...
ATTO ise böyle bir hata veriyor :/

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    175,6 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    126,8 KB · Görüntüleme: 65
Bir test daha gerçekleştirdim sonucu böyle verdi :D Ama bilgisayar çoklu işlem yapmaya kaltığı anda programlar yanıt vermiyor diyor. Çoklu işlem dediğim de Chrome'da indirme yaparken buraya png yüklemek. Disk böyle gösterirken bilgisayarın kasması sorun farklı bir şey mi acaba sorusunu oluştuyor kafamda...
ATTO ise böyle bir hata veriyor :/

Bu modelde bolca yazma hızında düşüş şikayeti yaşayan var zaten. Yapabileceğimiz pek bir şey yok açıkçası.

Firmware güncel değilse güncelleyin. TRIM işlemi uygulayın. ATTO'daki hatanın nedenini bende bilmiyorum.

Ondalık yapıp paylaşır mısınız? Okuması daha kolay olur bizim için. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı