SanDisk SSD Plus değerleri normal midir?

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Bugün bunu hakkında bir konu açtım ama bazı düzenlemeler yaptım tekrardan yeni konu açmak zorundayım. Kullandığım SSD SanDisk Plus 240 GB. Not: SATA 2 üzerinde kullanıyorum. Bilgisayarım IDE modundaydı ve biraz araştırdıktan sonra AHCI modunun daha performanslı olduğunu öğrendim. Format attım ve AHCI moda aldım. Soldan 1. fotoğrafta SSD AHCI mod değerleri (write 220 MB/S' ye kadar çıktığını gördüm.), 2. fotoğrafta SSD IDE mod değerleri, 3. fotoğrafta HDD IDE modu değeri var. 4. fotoğrafta ise HDD achı değerleri var. Konuyu biraz uzattım ama achı ve IDE arasındaki farkları da bilgi amaçlı eklemek istedim. SSD değerleri normal mi? Kronik sorunlu olduğunu biliyorum belki bir ümit sorunsuzdur diye umut ediyorum :)

Dosya Ekleri

• SSD AHCI.PNG
    SSD AHCI.PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 59
  • SSD IDE.PNG
    SSD IDE.PNG
    21,4 KB · Görüntüleme: 51
  • HDD IDE.png
    HDD IDE.png
    25 KB · Görüntüleme: 57
  • HDD AHCI.PNG
    HDD AHCI.PNG
    20,8 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün bunu hakkında bir konu açtım ama bazı düzenlemeler yaptım tekrardan yeni konu açmak zorundayım. Kullandığım SSD SanDisk Plus 240 GB. Not: SATA 2 üzerinde kullanıyorum. Bilgisayarım IDE modundaydı ve biraz araştırdıktan sonra AHCI modunun daha performanslı olduğunu öğrendim. Format attım ve AHCI moda aldım. Soldan 1. fotoğrafta SSD AHCI mod değerleri (write 220 MB/S' ye kadar çıktığını gördüm.), 2. fotoğrafta SSD IDE mod değerleri, 3. fotoğrafta HDD IDE modu değeri var. 4. fotoğrafta ise HDD achı değerleri var. Konuyu biraz uzattım ama achı ve IDE arasındaki farkları da bilgi amaçlı eklemek istedim. SSD değerleri normal mi? Kronik sorunlu olduğunu biliyorum belki bir ümit sorunsuzdur diye umut ediyorum :)
Sata 2 için normal değerler.
Kronik sorunlu bir SSD. Değerler çok düşük.
Sata 2'de kullanıyor.

Ben de mağduruyum ve bu işe yaradı bende.

Ben de mağduruyum ve bu işe yaradı bende.
Çok bir fark olmadı bende.

SSD Plus için konuşacak olursak okuma değeri iyi sayılır ancak yazma değeri SATA 2 için de olsa düşük. Gerçi baktım da yazma değeri 310 MB belirtilmiş, aldın değer gayet iyi gibi duruyor O SSD'ye göre.

Crystal Disk Info indirip SS atabilir misin?

Galiba 310 değilmiş. Yeni fark ediyorum bende.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-06_220214.png
    resim_2021-01-06_220214.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 48

Geri
Yukarı