Sansür Hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lafa gelince yaptıkları iyi birşey. Şöyle düşünün; herkes kendi ürününü iyi anlatır ve savunur. Ama bu TİB midir nedir, sonuçta hükümetin elinde. Hükümetin yaptığı sahtekarlıkları kibar bir üslupla anlatan siteleri, blog sayfalarını dahi kapatacaklar.
@Anıl Sezer de söylemişti açtığım konuda ;https://www.technopat.net/forum/internet-erisimi/45865-sansur-basladi-mi.html
Bu gidişle 2.gezi yaşanır. Ve busefer ozamanlarda evinden çıkmayan gençler sokaklarda olur.

Bu sefer biber gazı değil siber gazı yiyeceğiz herhalde...

Şaka bir yana, ne kadar da özgürüz. (!)

Ben tamamen yaygara olduğunu düşünüyorum. Bir ara internet tamamen kapatılacak denilmişti, ama yalan çıktı.
Bu saçmalıktan ibaret. İnternet herşeyde kullanılıyor artık. Hastane sistemleri dahil olmak üzere internet üzerinde.
Ne yani deftermi tutacaklar ?
O devir çoktan kapandı insanlar hala bilgisayar başında oturanlara "gerizekalı" dese bile.

En yakın arkadaşımla bu konu hakkında konuşuyorduk da aklımıza sınavı olan insanlar geldi. KPSS durumu var. İnsanların yoğun olduğu sıralar bu aylar. Gezi Mayıs sonundaydı. Eğer milletimiz gezi de ki gibi direnirse eğer istedikleri gibi at koşturamayacaklarını görürler o zaman.

Bu arada affedersiniz ama Türkiye gelişmiş diyen salaklar nerede? Biz daha özgür bile olamıyoruz.

Onlara göre gelişme yol ve kaldırım yapımı. Bir de hızlı tren. Ne gelişmişiz yav, vay anasını.

Cidden saçma bir karar. Daha onaylanmadı. Onaylanırsa gezi den 2 kat daha büyük olay olur.

Hızlı tren, yol, metrobüs... "Türkiye'yi çok geliştirdik!" Zihniyet?

Haydi aslanlarım!! İnternetimiz için!!! :D

Güya özgürüz, bu mu özgürlük? Hangi sitelerde dolaşırsak dolaşalım onları ilgilendirmez. İsteyen cinsel içerikli sitelere girer, istemeyen girmez; kırmızı çıkış butonu pencerenin üstünde. Korsana para cezası gelecekmiş; sonuçta korsan emek hırsızlığı, ama işin aslını öğrenemeyecekler. Örneğin ben bir diski yasal yollardan alırım, ama yanımda değilse internetten indiririm. Sonuçta prodüktörün emeğini vermişim, ama yasak gelirse parayı ödemek zorunda kalırım. Daha da basiti örneğin iAtkos ML kurulumunda App Store'dan aldıktan sonra 'torrent' sitelerinden indirdim, ama artık korsana girecek, ve de para cezasını ödeyeceğim. Makbuzu götürsem de kimin umrunda olur ki...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı