Sansür yasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hala daha nasıl oy alabiliyor bunlar ya? Kafayı yememek elde değil.

Şu an sokağa çık bak hala Avrupa'da rafların boş olduğunu kıtlıkla mücadele ettiğini düşünen insanlar var. Türkiye'nin dünyada süper güç olduğunu düşünen insanlar var bu ülkede. Oy almalarına şaşırmamak lazım. Malum parti medyayı kullanarak cahil insanların beynini yıkayarak çok akıllıca bir hareket yaptılar medyayı domine ederek. Ben şunu anladım bu ülkede en etkili silah medyaymış demek. İnsanlarımız TV de gördüğü bir şeyi yalan yanlış sorgulamadan püüü yapıyor. Demek ki yarın öbürgün başka parti gelip aynı şekilde medyayı eline alırsa 20 25 senede onlar uyutucak bu cahil halkı.

Yargıyı hükümete bağladıkları gibi basını da hükümete bağladılar. Artık hükümete göre "yanlış" olan şeylere bile hapis verilecek.

Maddeleri tek tek okudum. Aslında bir kısmı dışında genel olarak bir sorun göremedim..

O kısımda da ana sorun "kim, nasıl, neye göre denetleyip karar verecek?"
Mesela bir haberin dezenformasyon olup olmadığını kim belirleyecek? Aynısını hükümete yakın kişiler yaparsa da ceza alacaklar mı?
Eğer adil ve şeffaf bir temel üzerine yerleşecek ise bence mahsuru yok.

Ama öyle şeffaf bir düzen ülkemizde olur mu? :) Soru işareti bende.

Biz Avrupalılaşalım derken bunlar komşumuz İran'ı örnek alıyorlar muhtemelen.

Ne Avrupa'ya benzemeliyiz ne Araplara. Bizim Türkleşmemiz lazım. Bırakın artık şu batı aşkını. Siz ona buna özendikçe bu ülke kötüye gitmeye devam edecek. Atatürk bu ülkeyi yeniden Türk kültürüne yöneltmeye çalıştı ama ömrü yetmedi maalesef. Bizim Atatürk'ün yolundan giderek bu ülkeye Türk kültürünü tekrardan getirmemiz lazım artık.

Her gün 'daha ne kadar ileri gidebilirler ki?' derken yeni bir şey çıkıyor karşımıza. Bu saçma yasa hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Hiç bir şey de olacağı yok, sizin gibi bir kaç kişiyi kandırıyorlar anca. Geçse ne olacak, devlette yasak olan sizin bile yaptığınız bir çok şey var hani ne oluyor? Yasaklı siteye girmek kanun çiğnemektir en basitinden bir şey olduğu yok.

Geri
Yukarı