İnceleme Sapphire Pulse RX 6600 XT

Elimden geldiğince akıldaki soru işaretlerini giderecek bir inceleme yapmaya çalışacağım. Fotoğraflarda göremediğiniz yerler yazı olarak ekleyeceğim ve bazı test videoları da ekledim. Aklımda daha fazla oyunla yapmak vardı ama bugün işlerim olduğundan ve uzun süreceğinden süreyi uzatmak istemedim. Malum 6600 XT stoklara uygun fiyatlı düşen bir model ve alıp almamak arasında kararsız kalıyor.

Öncelikle fotoğraflarda görünmeyen yerlerden başlarsam, kartta 3 adet DP, 1 adet de HDMI girişi bulunuyor. 5000 serisinden farklı olarak HDMI ilk sıraya değil 3. sıraya konulmuş. Güç girişi ise 8 pin şeklinde. Kutu bu şekilde görünüyor, içeriği de yine tüm Sapphire Pulse modelleri gibi çok sade. Daha önce kullandığım 5500 XT 8 GB'ın birebir aynısı diyebilirim.
image4.jpg
Burada kutunun içeriğini ve kartın ön yüzünü görebilirsiniz. Bir önceki kartıma kıyasla fanlarını ve boyutunu daha büyük buldum ama ağırlık olarak daha hafif.
image3.jpg
Kartın arka yüzü de bu şekilde görünüyor.
image1.jpg

Kartı kullandığım işlemci Ryzen 3 3300X, anakart MSI B550-A Pro, RAM Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 GB 3200 MHz ve güç kaynağı ASUS ROG Strix 550W 80+ Gold. Fanları sessiz ve güzel çalışıyor sıcaklık olarak 72 üzerini henüz görmedim ve bir darboğaz da yaşamadım. Sistemimle şimdilik yalnızca 2 oyunu ciddi olarak test edebildim bazılarının save dosyaları kaybolduğu için @Uchiha Shisui . Onların da save dosyalarını indirip daha detaylı videolarla kanalıma ekleyeceğim.

(Handbrake ile boyut düşürdüğüm için görüntü çamur, darboğaz odaklı kısa videolar yükledim.)

Cyberpunk 2077 testi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Borderlands 3 testi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Furmark ile stres testi sonucu ve benchmark linki;
Screenshot_2.jpg

Superposition Benchmark medium ve extreme sonuçları;
Superposition_Benchmark_v1.1_18004_1628971199.png

Superposition_Benchmark_v1.1_5571_1628970993.png

Sorular varsa hepsini tek tek yanıtlarım, fazladan fotoğraf istenirse yarın öbür gün yükleyebilirim. 3300X ile daha fazla oyunla test videoları yükleyeceğim ama biraz zaman alacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
128 Bit olmasa iş görür aslında, geleceğe dönük bir kart olduğunu sanmıyorum, 128 Bit ve bant genişliğinin düşük olması ileride sorun çıkartabilir.

@kino Hocam RX 5500 XT'de pikselleşmeler yaşıyordunuz, bu kart ile çözebildiniz mi?

Sırf AMD'nin yazılımı yüzünden vazgeçtim almaktan. Almayı çok istiyordum, daha uyguna geliyordu ama arkadaş yazılımla alakalı çok sorun yaşamış. Ben de aynı şekilde sorun yaşadım aslında. Yazılımı düzeltilse keşke :(

128 Bit olmasa iş görür aslında, geleceğe dönük bir kart olduğunu sanmıyorum, 128 Bit ve bant genişliğinin düşük olması ileride sorun çıkartabilir.

@kino Hocam RX 5500 XT'de pikselleşmeler yaşıyordunuz, bu kart ile çözebildiniz mi?

Yok veya bayağı azalmış gibi donanımsal oluyor sanırım coil whine gibi bu da şans işi olsa gerek. 128 bit olayına pek takılmadım PCIe 4.0 x8 olunca benim anakart da destekliyor üzerine S.A.M de var.

Sırf AMD'nin yazılımı yüzünden vazgeçtim almaktan. Almayı çok istiyordum, daha uyguna geliyordu ama arkadaş yazılımla alakalı çok sorun yaşamış. Ben de aynı şekilde sorun yaşadım aslında. Yazılımı düzeltilse keşke :(

1 seneden fazladır AMD kullanıyorum bu ikinci kartım oldu. Şimdilik rastgele bir yazılım sorunu yaşamadım. Bazen OC ayarını tutturamayınca çöküyordu o kadar. 😄

1 seneden fazladır AMD kullanıyorum bu ikinci kartım oldu. Şimdilik rastgele bir yazılım sorunu yaşamadım. Bazen OC ayarını tutturamayınca çöküyordu o kadar. 😄

Sorunu bir tek ben ve arkadaşım yaşadık galiba :D R5 M330'un Adrenalin yazılımını kurmak istemiştim, 30 dakikada kuruldu ancak silmeye çalıştığımda silemedim. Sildikten sonra tekrar kurmak isteyince kurulmadı. Laptopta bir ekran kartı var ama kullanamıyorum :D

Sorunu bir tek ben ve arkadaşım yaşadık galiba :D R5 M330'un Adrenalin yazılımını kurmak istemiştim, 30 dakikada kuruldu ancak silmeye çalıştığımda silemedim. Sildikten sonra tekrar kurmak isteyince kurulmadı. Laptopta bir ekran kartı var ama kullanamıyorum :D

Eski modellerine pek aşina değilim gerçi evde bir tane 2004 model ATI Radeon var ama arası yok NVIDIA kullanıyordum hep. 😄 @İbrahim Çağatay işlemciye çok yük bindiği yerlerde Cyberpunk 2077 videosu kaydetmiştim durum bu şekilde;

Gümbür gümbür beslemiş valla. Tek çekirdek olarak çok başarılı bir işlemci 3300x. Benim 1600 AF overclocklu haliyle bile tek çekirdekte maksimum 3100'e falan yaklaşabiliyor anca. Darboğaz konusu çok üzmez beni açıkçası, uygun bir fiyata 6600 XT yakalayabilirsem ileride belki ben de ikinci el de olsa 3300x-3600 düşünebilirim. :D Teşekkür ederim videolar epey faydalı oldu.

Gümbür gümbür beslemiş valla. Tek çekirdek olarak çok başarılı bir işlemci 3300x. Benim 1600 AF overclocklu haliyle bile tek çekirdekte maksimum 3100'e falan yaklaşabiliyor anca. Darboğaz konusu çok üzmez beni açıkçası, uygun bir fiyata 6600 XT yakalayabilirsem ileride belki ben de ikinci el de olsa 3300x-3600 düşünebilirim. :D Teşekkür ederim videolar epey faydalı oldu.

Rica ederim. Cyberpunk 2077'den tek eksisi sıcaklıkların 4-5 derece civarı artması oldu. Kartın soğutması yine gücüne ve fiyatına göre fena görünmüyor.

Yazılım çok iyi Nvidia ya göre baya özellikli yıllarca Nvidia kullandım ama yazılımı gerçekten çok iyi yapmışlar bu sefer

RDR2 ile de bu testi yaptım. İşlemci kullanımı ve besleme Borderlands 3 gibi burada da çok rahat. @Uchiha Shisui @İbrahim Çağatay @Jonathan North

Geri
Yukarı