xxneedgexx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kartı 2 haftadır kullanmaktayım. Ancak FPS değerleri bütün oyunlarda kayıtta değil iken, oyunu oynamaya başladıktan bir süre sonra kasmaya başlıyor. Nedenini halen bulamadım kayıtta 20 - 30 FPS belki görüyorum. Kartımın 1080P full HD maximuma yakın ayarlarda oynatması gerekirken oynatmıyor, sıkıntı nerede ?

İşlemci : AMD FX 8350
Anakart : Msi Gaming 970
Ram : Kinsgton "16 x 2" GB 1333 MHz
Psu : Corsair CX 850
Ekran Kartı : Sapphire RX 480 Nitro 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef AMD'nin Geforce Experience gibi bir yazılım desteği yok. Ben GTX1060' ile kayıt alınca FPS oynaması yaşanmıyor sistemde. Birileri daha az paraya aynı performans lafını herkese aşıladı. Ortaya çıkan sonuçlarada katlanmak zorundasınız. Umalım ki AMD'de NVİDİA gibi yazılım geliştirsin.

Kardeşim BİOS'a girip Settings\Advanced\Power Management Setup'a girip oradaki bilgileri paylaşır mısın. Ayrıca BİOS son sürüm değilse son sürüme güncellersen iyi olur.

Merhaba, kartı 2 haftadır kullanmaktayım. Ancak FPS değerleri bütün oyunlarda kayıtta değil iken, oyunu oynamaya başladıktan bir süre sonra kasmaya başlıyor. Nedenini halen bulamadım kayıtta 20 - 30 FPS belki görüyorum. Kartımın 1080P full HD maximuma yakın ayarlarda oynatması gerekirken oynatmıyor, sıkıntı nerede ?

İşlemci : AMD FX 8350
Anakart : Msi Gaming 970
Ram : Kinsgton "16 x 2" GB 1333 MHz
Psu : Corsair CX 850
Ekran Kartı : Sapphire RX 480 Nitro 8 GB
Aynı sorun bende de vardı aynı parcalara sahıbım bu arkadasla. 970 gamıng anakartlarda anakartın ustunde slow mode dıye bı secenek var ben de o acıktı gta 5 de 22 fps alıyordum onu kapattım 95 fps ye cıktı. bu kardesım seslenıyorum sorun kesınlıkle burda anakartının ustundekı slow mode tusunu asagı cek sorun duzelecektır

Aynı sorun bende de vardı aynı parcalara sahıbım bu arkadasla. 970 gamıng anakartlarda anakartın ustunde slow mode dıye bı secenek var ben de o acıktı gta 5 de 22 fps alıyordum onu kapattım 95 fps ye cıktı. bu kardesım seslenıyorum sorun kesınlıkle burda anakartının ustundekı slow mode tusunu asagı cek sorun duzelecektır
İşlemci hızını kısıtlayan o düğmeyi denedim, ancak sonuç değişmedi ama ilgin için teşekkürler.

Kardeşim BİOS'a girip Settings\Advanced\Power Management Setup'a girip oradaki bilgileri paylaşır mısın. Ayrıca BİOS son sürüm değilse son sürüme güncellersen iyi olur.
Durum bu, bios güncel.

Dosya Ekleri

• 14689272_325510234492630_1566446402_o.jpg
    14689272_325510234492630_1566446402_o.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 155
Dostum Crimson kurulumu?
Bende de RX480 var, o NVIDIA Funboyu @Silinen üye arkadaşın dediği işi AMD'de Crimson yapıyor.
Download Drivers
Bu linkten sizin işletim sisteminize uygun olan RX400 serisi Download kısmından indirin ve ekran kartı güncellemelerinizi yapın. Yazılım güncel olmayınca FPS düşüşü yaşattırıyor.
Eğer yazılımlarınız güncelse, Radeon ayarları>Gaming>Global ayarlar kısmındaki ayarlarınızı kontrol edin, hedef kare hızı açıksa o da FPS'yi düşük tutabilir.

Aynen kardeşim OC ile ilgili bilgin yoksa o işe hiç girme. Bilgisayarı kapatıp anakarttan BİOS pilini çıkartıp 1 dakika bekleyip geri takıp, sonuçları inceleyip geri dönüş yaparsan iyi olur. Ayrıca oyundaykan ekran kartı ve işlemcinin yüzdelik kullanımlarını yazarsan sevinirim

Aynen kardeşim OC ile ilgili bilgin yoksa o işe hiç girme. Bilgisayarı kapatıp anakarttan BİOS pilini çıkartıp 1 dakika bekleyip geri takıp, sonuçları inceleyip geri dönüş yaparsan iyi olur. Ayrıca oyundaykan ekran kartı ve işlemcinin yüzdelik kullanımlarını yazarsan sevinirim
Kardeşim o.c geniue ile güvenli bir şekilde 4.20 ghz'de deneme yaptım. Ancak kayıt alırken halen fps absürt rakamlara düşmeye devam ediyor hiçbir şekilde düzelme yok. Bu sisteme rağmen halen sorunu çözemedim. İşlemcimden kaynaklanıyor sanırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı