xxneedgexx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kartı 2 haftadır kullanmaktayım. Ancak FPS değerleri bütün oyunlarda kayıtta değil iken, oyunu oynamaya başladıktan bir süre sonra kasmaya başlıyor. Nedenini halen bulamadım kayıtta 20 - 30 FPS belki görüyorum. Kartımın 1080P full HD maximuma yakın ayarlarda oynatması gerekirken oynatmıyor, sıkıntı nerede ?

İşlemci : AMD FX 8350
Anakart : Msi Gaming 970
Ram : Kinsgton "16 x 2" GB 1333 MHz
Psu : Corsair CX 850
Ekran Kartı : Sapphire RX 480 Nitro 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki kardeşim kayıt almadığın zaman durumlar nedir ? Ve yukarıda bahsettiğim şekilde BİOS'u sıfırlayıp sonuçları belirtir misin.
Kardeşim kayıt olsada olmasada durum aynı birşey değişmiyor grafikleri kaldıramıyor bilgisayar, bu bir teknik sorun mu yoksa yazılımsal bir sorun mu ? bios piliyle çözülecek iş değil bu.

Ekran kartı driverlarını masaüstüne sağ tıklayıp ekran kartı arayüzüne girip kontrol et. Varsa son sürüme güncelle. Beta sürüm olmamasına özen göster. Belleklerin 2x16 Gb olarak yazmışsın. Anakartın ve işlemcin 16 GB tek modül yolunu desteklemiyor olabilir. Desteklese bile belki hantal kalabilir. 2x8 bellekler ile denemeni tavsiye ederim imkan varsa. 2x16 belleklerin birisini çıkartıp anakartının tek modülü en iyi verimlilikle çalıştığı yere tak. Tek modül yani 1x16 GB olarak kullanmayı dene.

Bu önerdiklerim genellikle bu işlemciye sahip arkadaşlarımda çözüm oldu.

Bu arada Maskulen kardeş "Sönmez Reyiz" ile konuşursan selam söyle özletti kendini...

Ekran kartı driverlarını masaüstüne sağ tıklayıp ekran kartı arayüzüne girip kontrol et. Varsa son sürüme güncelle. Beta sürüm olmamasına özen göster. Belleklerin 2x16 Gb olarak yazmışsın. Anakartın ve işlemcin 16 GB tek modül yolunu desteklemiyor olabilir. Desteklese bile belki hantal kalabilir. 2x8 bellekler ile denemeni tavsiye ederim imkan varsa. 2x16 belleklerin birisini çıkartıp anakartının tek modülü en iyi verimlilikle çalıştığı yere tak. Tek modül yani 1x16 GB olarak kullanmayı dene.

Bu önerdiklerim genellikle bu işlemciye sahip arkadaşlarımda çözüm oldu.

Bu arada Maskulen kardeş "Sönmez Reyiz" ile konuşursan selam söyle özletti kendini...
Yanlış yazmışım düzelttim, 2x8 gb ramler gereken yuvalarda, Sürücülerim zaten en güncel halinde sanırım işlemciyi değiştireceğim.

Bu arada okan kardeş, Paltalkı bitirdik artık girmiyoruz 2 sene oluyor.

Aynı ekran kartını almayı düşünüyordum. Tedirgin oldum şimdi.
Dostum gözün kapalı alabilirsin. İşlemci darboğaz yaptırıyor büyük ihtimalle. Eğer aynı işlemci varsa o zaman alma derim... Bir çok kişi sorun yaşıyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı