Satanizm Nedir ve Suç Mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ShinobiTech

Femtopat
İnternette bu konu ile ilgili bir şeylere denk geldim. İşte meraktan biraz araştırdım, tuhaf geldi ancak merak ettim, biraz daha araştırmaya başladım fakat pek bilgi bulamadım. Bir yerde satanizmin suç olduğu yazıyor. Bu doğru mu gerçekten?

Bu konuda bilgileriniz var ise paylaşır mısınız?

Doğru düzgün bir kitap da bulamadım, varsa tavsiyeniz yazarsanız sevinirim. Çok merak ediyorum gerçekten. :D

İnternette bu konu ile ilgili bir şeylere denk geldim. İşte meraktan biraz araştırdım, tuhaf geldi ancak merak ettim, biraz daha araştırmaya başladım fakat pek bilgi bulamadım. Bir yerde satanizmin suç olduğu yazıyor. Bu doğru mu gerçekten?

Bu konuda bilgileriniz var ise paylaşır mısınız?

Doğru düzgün bir kitap da bulamadım, varsa tavsiyeniz yazarsanız sevinirim. Çok merak ediyorum gerçekten. :D
Bir inançdır. Hatırladığım kadarlıyla şeytana tapmaktır.

Kedi köpek adam kesiyorlar. Sence suç değil mi? 😀
Bu konular farklı, benim de eskiden sadece bunlar aklıma gelirdi ancak biraz araştırdığımda olayın yalnızca bu olmadığını, bunun farklı bir şey olduğunu, satanizmin felsefi bir yönünün de olduğunu gördüm. Bu yüzden merak ettim suç mu diye.

Bu konular farklı, benim de eskiden sadece bunlar aklıma gelirdi ancak biraz araştırdığımda olayın yalnızca bu olmadığını, bunun farklı bir şey olduğunu, satanizmin felsefi bir yönünün de olduğunu gördüm. Bu yüzden merak ettim suç mu diye.
Hayır, isteyen istediğine inanabilir bu ülkede. Tabii ki çevreye zarar vermedikçe. Başkalarının haklarını gasp etmedikçe. Felsefi yönden de kabul edilemez buluyorum. Seneler önce yayılan Satanizm kültürü ile dünya genelinde cinayet işliyorlardı.

Bana çok mantıksız geliyor. Hatta direkt saçma. Ama inanmak suç değil. Suç olsaydı kendini ve başkalarını kurban eden insanımsılar ortaya çıkmazdı zamanında. Ceza yerlerse cinayet işleme ve hayvanlara verilen zararlardan yerler. Ki yemeliler de.
Bana da biraz mantıksız geldi, okuduklarıma göre bir kısmı tanrının varlığına inanmadıkları için şeytana tapıp onu örnek alıyorlar falan bu tarz bir şeylerdi, ne bileyim saçma. Tanrıya inanmıyorsan şeytana da inanmaman lazım yani. :D

Felsefe melsefeyi geç. Adam öldürüyorlar abi. 😀

Satanistlerin, en azından Türklerin genel olarak inandığı Satanist ekolün adam, bakira veyahut kedi/köpek kesmeyle alakası yok. Bülent Kısa'nın (Türk Satanistlerin kahin[peygamber] dedikleri adam.) yazmış olduğu kitaplara bakabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı