Satanizm nedir?

Geçen arkadaşlarım konuşurken duydum. İnternette pek anlayacağım şeyler bulamadım. Burada birisi anlayacağım basit şekilde anlatabilir mi?
Satanizm şeytana tapmaktır. Kedi kesiyor bunlar diyenler zaten farklı bir kısmı baz alır.
Kedi kesin gardaşım demiyor yani, rahat olun :)

Bu arada güzel bir kurgu konusu olur, ona göre :)
Kedi yiyecek kadar midesiz olmaktır.
Yine yanlış anlamışsınız, her Satanist kedi kesmiyor.
1621495576303.png

En kısa tabiri ile şeytanı Tanrı (Kötü olarak değil, iyi olarak.) olarak görmektir. Kendi ayinleri vardır. Bir de haklarında kedi kesiyor diye bir ön yargı vardır, bu tamamen yalandır. Bunun hakkında her Müslümanın iyi olmadığı gibi, her Satanistin de iyi olmadığını söyleyebilirim. Yani Satanizmin kendisinde kedi kesmek yoktur. Az çok kafanızda bir şeyler otursun diye birkaç yazı ve video önereceğim.
Not: Bazı kaynaklarda şeytan Lucifer olarak da geçebilir.

Mantık dini Satanizm'in felsefesi ve düşünce şekli (Burada kendi fikrimi de belirttim.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En kısa tabiri ile şeytanı Tanrı (Kötü olarak değil, iyi olarak.) olarak görmektir. Kendi ayinleri vardır. Bir de haklarında kedi kesiyor diye bir ön yargı vardır, bu tamamen yalandır. Bunun hakkında her Müslümanın iyi olmadığı gibi, her Satanistin de iyi olmadığını söyleyebilirim. Yani Satanizmin kendisinde kedi kesmek yoktur. Az çok kafanızda bir şeyler otursun diye birkaç yazı ve video önereceğim.
Not: Bazı kaynaklarda şeytan Lucifer olarak da geçebilir.

Mantık dini Satanizm'in felsefesi ve düşünce şekli (Burada kendi fikrimi de belirttim.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lucifer da şeytan Lucifer. Yan Lucifer'da Satanizm anlatılıyor omg!!! Ay ben şok. (!)

Ne Şeytana tapmak ne de kedi kesmek değildir.
Satanizm ekolleri olan bir inançtır, aslında inançtan çok insanın gelişmesini simgeleyen bir şeydir.
3 ana kol ve onun altında 11 adet ekol vardır. Bunları tam açıklamak çok uzun sürer.
4 büyük öncü vardır, bunlar Lucifer, Satan, Belilal, Leviathan'dır.
Ben de Satanist birisiyim, lakin Şeytanı öncü görenlerdenim. Birçok kişi öncü olarak görür ve bunun sebebi tanrısal değil gelişmeye dayalıdır. Zira Satanizm'de öncelik insan gelişimidir.

Merak ettiğiniz sorular varsa alayım arkadaşlar, bu sayede daha anlaşılır bir şekilde anlatabilirim.

Ne Şeytana tapmak ne de kedi kesmek değildir.
Satanizm ekolleri olan bir inançtır, aslında inançtan çok insanın gelişmesini simgeleyen bir şeydir.
3 ana kol ve onun altında 11 adet ekol vardır. Bunları tam açıklamak çok uzun sürer.
4 büyük öncü vardır, bunlar Lucifer, Satan, Belilal, Leviathan'dır.
Ben de Satanist birisiyim, lakin Şeytanı öncü görenlerdenim. Birçok kişi öncü olarak görür ve bunun sebebi tanrısal değil gelişmeye dayalıdır. Zira Satanizm'de öncelik insan gelişimidir.

Merak ettiğiniz sorular varsa alayım arkadaşlar, bu sayede daha anlaşılır bir şekilde anlatabilirim.
Hocam ahiret inancı hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?

Geri
Yukarı