Sert ve kuru saç nasıl yumuşatılır?

AkifDemir

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben normalde 1 günde 1 duş alan ve her seferinde şampuan kullanan birisiydim. Şampuandan sonra saçım çok yumuşak oluyor ve şekil almıyordu. Bende şampuan kullanmayı azaltmaya karar verdim. Fakat o günden beri ( yaklaşık 1 hafta geçti kararı vereli) saçlarım çok sert bir hale geldi. Eskiden şekil almayan saçım şimdi de belli bir şekilde kaldı ve istediğim şekli almıyor. Ve eskisine göre daha kuru saçlarım. Bu durumu düzeltmek için ne yapmalıyım? Saçlarımı uzatmaya karar vermiştim fakat bakımı zor olduğundan vazgeçeceğim. Bunun ile bir alakası olabilir mi? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Sabahları fön çekiyorum ve saçlarım eskisine göre çok daha fazla kabarmaya başladı. Eskiden de kabarıyordu ama bu kadar değil.

Saç bakım ürünleri kullanabilirsin. Yağlar ve kremler var bu tarz durumlar için.
Bu işlerden hiç anlamadığım için hangi marka iyidir hangisi kötüdür , nasıl krem almam gerekiyor bilmiyorum. Fiyatı aşırı olmayan bir şeyler önerme fırsatınız var mıdır hocam?

Aslında cevap sorunuzda gizli biraz. Birkaç gün uygulayarak her duşta 2 tur şampuanlayın saçınızı zamanla eski halini tekrardan alır. Ve bir de insanların saçınız hakkında ne düşündüğünü önemsemeyin. Yumuşak saçı seviyorsanız onunla devam edin sırf birileri sizin saçınızla kötü şeyler düşünebilir düşüncesiyle hareket etmeyin.

Aslında cevap sorunuzda gizli biraz. Birkaç gün uygulayarak her duşta 2 tur şampuanlayın saçınızı zamanla eski halini tekrardan alır. Ve bir de insanların saçınız hakkında ne düşündüğünü önemsemeyin. Yumuşak saçı seviyorsanız onunla devam edin sırf birileri sizin saçınızla kötü şeyler düşünebilir düşüncesiyle hareket etmeyin.
Yok hocam yumuşak olmasını bende severim ama sorun saçıma şekil veremiyorum öyle olunca. Saçım uzun olduğu içinde kötü duruyor öne düşüyor saçım dümdüz oluyor. Saçımı kısa kesmek istiyorum fakat bana yakışır mı bilmiyorum. Bunun için bir konu açmıştım fakat kimse cevaplamadı öyle kaldı. Kısa saç seviyorum aslında ama korkuyorum bende kötü durur diye.

Yok hocam yumuşak olmasını bende severim ama sorun saçıma şekil veremiyorum öyle olunca. Saçım uzun olduğu içinde kötü duruyor öne düşüyor saçım dümdüz oluyor. Saçımı kısa kesmek istiyorum fakat bana yakışır mı bilmiyorum. Bunun için bir konu açmıştım fakat kimse cevaplamadı öyle kaldı. Kısa saç seviyorum aslında ama korkuyorum bende kötü durur diye.

Korkmayın hocam kestirin gitsin. Kendinizi etkilemeyen şeyler harici insanların fikirlerini düşünmeyin. Mesela ter kokusu, bu sizi de etkiler buna bir çözüm bulmak istersiniz ama saç konusunda aynısını diyemeyiz. Kestirin gitsin kim bilir daha yakışıklı olursunuz :)

Korkmayın hocam kestirin gitsin. Kendinizi etkilemeyen şeyler harici insanların fikirlerini düşünmeyin. Mesela ter kokusu, bu sizi de etkiler buna bir çözüm bulmak istersiniz ama saç konusunda aynısını diyemeyiz. Kestirin gitsin kim bilir daha yakışıklı olursunuz :)
Hocam sizinle aynı fikirdeyim fakat yine de kötü olursa bende sevmeyeceğim saçımı o yüzden korkuyorum yüz şeklimi bir türlü çözemedim bazen oval gibi geliyor bazen dikdörtgen. Bana kalsa 3'e falan vurmak istiyorum çünkü saçla uğraşmayı sevmiyorum. İsterseniz fotoğrafın olduğu konuyu atayım birde siz bakın. Sizin gibi hem böyle güzel konuşan hem de bilgili insan buldum ilk defa bir fikrinizi almak isterim. 🙂

Kulaklarım kepçe kulak gibi geliyor bana ondan kötü duracak bu yüzden çekiniyorum.

Hocam sizinle aynı fikirdeyim fakat yine de kötü olursa bende sevmeyeceğim saçımı o yüzden korkuyorum yüz şeklimi bir türlü çözemedim bazen oval gibi geliyor bazen dikdörtgen. Bana kalsa 3'e falan vurmak istiyorum çünkü saçla uğraşmayı sevmiyorum. İsterseniz fotoğrafın olduğu konuyu atayım bir de siz bakın. Sizin gibi hem böyle güzel konuşan hem de bilgili insan buldum ilk defa bir fikrinizi almak isterim. 🙂

Atarsanız tabii ilgilenirim ancak çok bilgili olduğum konusunda yanlış düşünüyorsunuz. Bu konuda herhangi bir fikrim yok ancak insanları ne zaman önemsemem gerektiğini çözdüm sadece.

Atarsanız tabii ilgilenirim ancak çok bilgili olduğum konusunda yanlış düşünüyorsunuz. Bu konuda herhangi bir fikrim yok ancak insanları ne zaman önemsemem gerektiğini çözdüm sadece.
Bunu çözebilmeniz benden daha bilgili olduğunuza işarettir çünkü ben daha tam çözemedim hocam. 🙂

Ben sadece sizin gibi birini uzun zaman sonra ilk defa görüyorum. Liseye geçtiğimden beri arkadaşlarım her sunduğum öneriye veya fikre karşı bir argüman oluşturup dalga geçerler benle. Aynı şekilde de devam ediyorlar. Dediğiniz takmama olayı üzerine daha çok yoğunlaşacağım. Teşekkürler yardımlarınız için.

Bahsettiğim konuda bu:

Yeni konular

Geri
Yukarı