Servise gönderilen ürünün kargoda kaybolması

ITorstein

Hectopat
Merhaba,

Klavyemin bir tuşunun bozulması sebebi ile İncehesap müşteri hizmetlerini aradım. Ürünü servislerine kargo ile göndermem gerektiğini söylediler ve ücretsiz gönderim için kargo numarası verdiler. Ürünü MNG Kargo aracılığı ile servise göndermek için kargoya teslim ettim ancak ürünümün MNG Kargo tarafında kaybolduğunu ve arama çalışması başlattıklarını söylediler. Tahminlerime göre ürünü bulamayacaklar.

Yapmam gereken nedir?

Ürünü ben geçen sene 600 TL'ye almıştım. Telefonda bana tazmin olabileceğini söylediler ama şu an ürünün 0 fiyatı 1300 TL.

Sanırım bana fatura tutarını iade edecekler, sorumlu olan burada iade ve değişim için İncehesap mı? MNG kargo mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle geçmiş olsun hocam. İnşallah tam tersi olur bulurlar da uğraşmazsın. Bildiğim kadarıyla satıcı firma ile kargo arasında halledilecek bir durum yani kanunlarda da böyle anlaşmalarına göre. Senin olaya baktığımda muhtemelen fatura üzerinden bir ödeme iade yapılır gibi ama eğer kayboldu denirse bununla ilgili bir avukatla görüşüp adli mecraya taşıyabilirsin olayı.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun hocam. İnşallah tam tersi olur bulurlar da uğraşmazsın. Bildiğim kadarıyla satıcı firma ile kargo arasında halledilecek bir durum yani kanunlarda da böyle anlaşmalarına göre. Senin olaya baktığımda muhtemelen fatura üzerinden bir ödeme iade yapılır gibi ama eğer kayboldu denirse bununla ilgili bir avukatla görüşüp adli mecraya taşıyabilirsin olayı.

Teşekkür ederim öncelikle.

Eğer ücret iadesi yapılırsa benim için hiçbir anlamı olmaz 600 TL bandında muadili bir klavye almam mümkün değil.

Satıcı firma yenisi ile değiştirir inşallah.

Teşekkür ederim öncelikle.

Eğer ücret iadesi yapılırsa benim için hiçbir anlamı olmaz 600 TL bandında muadili bir klavye almam mümkün değil.

Satıcı firma yenisi ile değiştirir inşallah.

Bu ürünün markası nedir hocam servise gönderdim demişsiniz. Onların garantisine mi yolladınız yoksa ince hesap sitesinin şubesine mi? Şimdi garantili cihazlarda doğrudan markaya gönderiyoruz ya ondan soruyorum 20 iş gününde tamir edemezlerse sıfır verme olayları vardı ondan sordum. Değişim diye biraz baskı kurun önerim çünkü 3-4 günde bile 3-4 bin fiyat ekleniyor çoğu elektronik alete ne yazık ki.

Bu ürünün markası nedir hocam servise gönderdim demişsiniz. Onların garantisine mi yolladınız yoksa ince hesap sitesinin şubesine mi? Şimdi garantili cihazlarda doğrudan markaya gönderiyoruz ya ondan soruyorum 20 iş gününde tamir edemezlerse sıfır verme olayları vardı ondan sordum. Değişim diye biraz baskı kurun önerim çünkü 3-4 günde bile 3-4 bin fiyat ekleniyor çoğu elektronik alete ne yazık ki.
Ürün Asus Tuf K3 Mekanik Klavye.

Ürünü ben İncehesap garantisine gönderdim onlar da Asus'a göndereceklerini söylediler.

Asus müşteri hizmetlerini aradığım da önce satın aldığınız yere göndermem gerektiğini söyledikleri için İncehesapa gönderdim.

Kargo kodunu da İncehesap müşteri hizmetleri verdi gönderebilmem için.

Ürün ASUS TUF K3 mekanik klavye.

Ürünü ben İncehesap garantisine gönderdim onlar da ASUS'a göndereceklerini söylediler.

ASUS müşteri hizmetlerini aradığım da önce satın aldığınız yere göndermem gerektiğini söyledikleri için incehesapa gönderdim.

Kargo kodunu da İncehesap müşteri hizmetleri verdi gönderebilmem için.

Ürün 14 günü geçti mi aldığınız süre zarfında? Genellikle hb N11 GittiGidiyor gibi e-ticaretlerde 14 günlük süre varken bu yolu seçerler. Önce bize gönder biz bakalım biz de asusa gönderelim onlar karar verir derler. Siz zaten tamir odaklı gönderdiğiniz için ASUS'un değişim yoluna gitmesi gerekir. Kargo kaybolmasında durum farklı mı olur bilemedim ama ne yazık ki. Rastgele bir bilgi de aktarmak doğru olmaz. Şikayet var'a yazın ama bayağı ilgileniyorlar oraya yazınca.

Ürün 14 günü geçti mi aldığınız süre zarfında? Genellikle hb N11 GittiGidiyor gibi e-ticaretlerde 14 günlük süre varken bu yolu seçerler. Önce bize gönder biz bakalım biz de asusa gönderelim onlar karar verir derler. Siz zaten tamir odaklı gönderdiğiniz için ASUS'un değişim yoluna gitmesi gerekir. Kargo kaybolmasında durum farklı mı olur bilemedim ama ne yazık ki. Rastgele bir bilgi de aktarmak doğru olmaz. Şikayet var'a yazın ama bayağı ilgileniyorlar oraya yazınca.
9 iş günü oldu.

Geri
Yukarı