Ses kartı nereye takılır?

Birde benim kulaklık HİFİ destekliyor bu ses kartında HİFİ çıkışı var mı?
Hifi desteğiyle ilgili bir veri göremedim. Ancak destekliyor olması lazım. Anfi görevi görüyor bunu bil sonra ses kartı değil bu deme :) Kulaklıktan daha kaliteli ve yüksek ses almanı sağlıyor bu cihaz.

Hifi desteğiyle ilgili bir veri göremedim. Ancak destekliyor olması lazım. Anfi görevi görüyor bunu bil sonra ses kartı değil bu deme :) Kulaklıktan daha kaliteli ve yüksek ses almanı sağlıyor bu cihaz.
Sadece anfi görevi görmüyor, gelen ses sinyalindeki parazitleri temizliyor rafine edip en sonunda güçlendirerek çıkış sağlıyor. Anfi gelen sesi direk güçlendirip çıkış sağlar.

Gerek yok bunlara pahalı bence. Dahili PCI-E ses kartı fazlasıyla iş görür, zaten bazı PCI-E ses kartlarında ön panele giden çıkışta kulaklık için anfi var, tıpkı MSI, Asus ve Apple dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi.

Creative SB1570 Ses Kartı

Her neyse ben sadece ekleme yaptım.

@mar00n Creative Sound Blaster Audigy Fx alırsan Apple bilgisayarından daha iyi bir ses deneyimi elde edersin, pahalı cihazlara ihtiyacın yok.
Hocam bilginiz için teşekkürler gerçekten bu cihaz işimi görecekse benim için çok iyi olur pahalı cihaz almak istemiyorum zaten.

Benim aklımda bu vardı:

Creative Sound Blaster Recon3D Fatality Pro Ses Kartı Fiyatı

Ama dediğiniz gibi kaliteli ses alacaksam dediğinizi alırım benim için daha iyi olur ama bir problemim var anakartta dediğiniz giriş kasaya tam uyumlu değil biraz yukarıda kalıyor ve ekran kartı için ayrılan kapakçıkları ses kartı için sökeceğim zaman tam oturmayacak gibi duruyor ne düşünüyorsunuz bu konuda nasıl çözebilirim? Resim biraz anlaşılmıyor olabilir bu kadar çekebildim flash olmadan gözükmüyordu kusura bakmayın.
IMG_1817.jpg

İlginiz için çok teşekkürler hocam. @GCN arkadaşımızın attığı ürün ilgimi çekti fiyat olarak çok iyi olur cidden 400-500TL vermektense onu almak daha çok işime gelir fakat yukarıda bahsettiğim bir sorun var sizce uyarmı kasaya? Biraz yukarıda kalıyor gibi.

Hayır hiç bir sorun yok, tam ortada olmaması gerekiyor zaten.
IMG_1817.jpg

1.jpg
2.jpg

Eğer Blu-Ray film izlemiyorsan, 5.1 & 7.1 surround ses sistemin yoksa ve "gerçek 7.1" kulaklığın yoksa, yani ses kartının sunduğu bunca özellikten faydalanabileceğin herhangi bir şey yoksa almanı gerektirecek bir şey de yok demektir.

1.000 TL bandındaki gerçek 7.1 kulaklığın olsaydı, aklında olan ses kartı ile tarifi imkasız bir oyun/ses deneğimi yaşardın.

SB1570 ile pahalı ses kartı arasında güç çıkışı aynı, yani her ikisinin de anfisi aynı seviyede sesi güçlendirip kulaklığa veriyor. Pahalı olanda ekstra bir Dünya lisans var ve işlemcisi üst seviye. En pahalı anakartın ses işlemcisi bile, ucuz ses kartınki ile boy ölçüşemez.

SB1570, Asus Xonar DGX'den bir tık daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki ses; kayıt sırasında bozuluyor, Youtube üstüne sıkıştırıyor daha çok bozuluyor, bununda üstüne onboard ile dinliyoruz daha da çok kötü duyuyoruz ama bunlara rağmen devasa fark olduğu bariz ortada. Bizzat denemiş olsan, çok daha büyük fark hissederdin.

Son düzenleme:
Hayır hiç bir sorun yok, tam ortada olmaması gerekiyor zaten.
Eki Görüntüle 234789

Eki Görüntüle 234790 Eki Görüntüle 234791

Eğer Blu-Ray film izlemiyorsan, 5.1 & 7.1 surround ses sistemin yoksa ve "gerçek 7.1" kulaklığın yoksa, yani ses kartının sunduğu bunca özellikten faydalanabileceğin herhangi bir şey yoksa almanı gerektirecek bir şey de yok demektir.

1.000 TL bandındaki gerçek 7.1 kulaklığın olsaydı, aklında olan ses kartı ile tarifi imkasız bir oyun/ses deneğimi yaşardın.

SB1570 ile pahalı ses kartı arasında güç çıkışı aynı, yani her ikisinin de anfisi aynı seviyede sesi güçlendirip kulaklığa veriyor. Pahalı olanda ekstra bir Dünya lisans var ve işlemcisi üst seviye. En pahalı anakartın ses işlemcisi bile, ucuz ses kartınki ile boy ölçüşemez.

SB1570, Asus Xonar DGX'den bir tık daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki ses; kayıt sırasında bozuluyor, Youtube üstüne sıkıştırıyor daha çok bozuluyor, bununda üstüne onboard ile dinliyoruz daha da çok kötü duyuyoruz ama bunlara rağmen devasa fark olduğu bariz ortada. Bizzat denemiş olsan, çok daha büyük fark hissederdin.
Hocam aldığım Sony kulaklığa 1200 TL vermiştim ama sadece müzik kulaklığı ve 7.1 desteği yok diye biliyorum (emin değilim.) ve 7.1 oyuncu kulaklığı almayı düşünüyordum sizin attığınız ses kartı 5.1 destekliyormuş sanırım. Valla 500 TL vermek istemiyorum ama kalitelide olsun istiyorum ses kartı sizin attığınızı alsam üzülmem inşallah. 7.1 oyuncu kulaklığı alacaktım aslında şeytan diyor daha iyi bir ses kartı al ama diğer yandan da bu bütçe olarak daha cazip geliyor valla sizide çok yordum kusura bakmayın verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler son olarak sizce paraya kıyıp benim attığımı almalımıyım yoksa bahsettiğim Sony MDR-1A BT kulaklığıma sizin söylediğiniz ses kartı yeter mi? Bide tekrar söyleyeyim HyperX Cloud II 7.1 kulaklıkta alacağım ileride. Ona görede tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Öncelikle teşşekkür etme beğen!

Sanal 7.1 kulaklıklar ile gerçek 7.1 kulaklıkları birbirine karıştırma. Alacaksanda aynı paraya sanal alma.

Sanal 7.1 kulaklıklarda tek ve büyük sürücü var, gerçek olanlarda ayrı ayrı sürücüler var.

Önerdiğim ses kartı kulaklığın için yeterli ama gerçek 7.1 kulaklık kullanamazsın. Ben şahsen ses ve görüntüye sistemin kendisinden bin kat daha çok önem veririm. Ben param olsa kıyar alırım pahalısını ama gerçek 7.1 kulaklık bile olsa almazdım sanırım. Sağlam ses sistemi olunca iş başka oluyor.

Örnek gerçek 7.1 kulaklık: ROG Centurion | Kulaklık & Kulaklık Setleri | ASUS Türkiye

Örnek sanal 7.1 kulaklık: Cloud Gaming Headsets - Cloud Core, Cloud, Cloud II, CloudX | HyperX

Örnek 2.0 kulaklık: STRIX 2.0 | Kulaklık & Kulaklık Setleri | ASUS Türkiye

fakat yukarıda bahsettiğim bir sorun var sizce uyarmı kasaya? Biraz yukarıda kalıyor gibi.
Sorun olmaz anakart üreticileri takılacak bileşenlere göre slotlar arası boşlukları ona göre ayarlarlar. Sorun çıkmaz.

@GCN @Murat5038

Valla çok yardımcı oldunuz tekrardan çok teşekkür ediyorum ikinizede çok sağolun son iki sorum daha olacak

Asus Xonar DSX 7.1 PCI Express Ses Kartı

Bu kart mı yoksa sizin attığınız Creative SB1570 mi?

Ve ben bu kartı taktıktan sonra PSU'dan kablo takmayı biliyorum fakat ön jacka ses vermesini nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum onu nasıl yapabilirim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı