Siber zorbalığa karşı ne yapılabilir?

Merhabalar. Bir siteden biriyle kavga ettim. Kavga ettiğim kişi benim yaşlarımda(13).
Bu kişiyle saygı çerçevemi bozmadan tartışmaya girdim. Bana ben ondan bahsetmiyorum göreceksin vs gibi şeyler söyledi. O kişiyi tanımıyorum. Ayrıca bana hakaret etti. Siber zorbalığa uğruyorum. Korktum özür diledim. Bir şey yazmadı. Korkuyorum. Ne yapmalıyım? Bir şey yapabilir mi?

Arkadaşın Discord linkini verirseniz durumla ben uğraşabilirim.

Engelle geç. Klasik klavye delikanlısı hareketi. Bu insanlar sizin sinirinizi bozmaktan başka bir işe yaramaz. Kendilerine hayırları yok daha. Bazıları "pişman olacaksın" diye konuşuyor hiç takma onları. Hiçbir şey yapamaz.

Merhabalar. Bir siteden biriyle kavga ettim. Kavga ettiğim kişi benim yaşlarımda(13).
Bu kişiyle saygı çerçevemi bozmadan tartışmaya girdim. Bana ben ondan bahsetmiyorum göreceksin vs gibi şeyler söyledi. O kişiyi tanımıyorum. Ayrıca bana hakaret etti. Siber zorbalığa uğruyorum. Korktum özür diledim. Bir şey yazmadı. Korkuyorum. Ne yapmalıyım? Bir şey yapabilir mi?
Öyle klavye delikanlıları dolu etraf maalesef, çocuğu okuma yazma sökmeden eline tablet bilgisayar verip sanal aleme giren bebeler öyle tipler. Korkulacak birşey yok, en fazla kendi kendini yer ''seni hackleyeceğim çocuk bittin sen!'' gibi cümleler kurarak. O yaş kitlesinden korkman için hiçbir sebep yok. Siz de onun gibi olmayın yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı