Sıfır iPhone 5S Alınır mı ?

Yusuf Mert

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iPhone almayı düşünüyorum ama fiyatlar biraz yüksek. Bütçeme 5S uygun alsam kaç yıl kullanabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende telefon almadan önce düşündüm bu telefonu ama Asus Zenfone 2' ye karar verdim. Bence sizde alabilirsiniz, forumda ararsanız karşılaştırmaları mevcut ama ben sizin için yazayım.

Asus Zenfone 2IPhone 5S
Boyutlar152.5 x 77.2 x 10.9 mm123.8 x 58.6 x 7.6 mm
İncelik10.9 mm7.6 mm
Kütle170 g112 g
RenkAltın,Beyaz,Gri,Kırmızı,SiyahAltın,Gri,Gümüş
İşletim TürüAndroid 5.0 (Lollipop)Apple IOS 7.0
SARSAR AB 0.35 W / kg (Kafa)SAR AB 1.00 W / kg (Kafa)
Ekran Büyüklüğü5.5"4"
Ekran Çözünürlüğü1080 x 1920640 x 1136
Pixel Yoğunluğu403 ppi326 ppi
Disk Kapasitesi16/ 32/ 64 GB16/ 32/ 64 GB
Arttırılabilir Hafıza64 GB'a kadarYok
Bellek4 GB 1 GB
Fotoğraf Çözünürlüğü13 MP8 MP
Video Çözünürlüğü1080p1080p
Ön Kamera Çözünürlüğü5 MP1.2 MP
İşlemciIntel Atom Z3580Apple A7
İşlemci Frekansı2.33 GHz (32/64 GB Modeli)1.3 GHz
İşlemcideki Çekirdek Sayısı4 Çekirdekli2 Çekirdekli
Grafik İşlemciPowerVR G6430PowerVR G6430
Pil Gücü3000 mAh1570 mAh
Kablosuz Şarj ÖzelliğiYokYok
[TBODY] [/TBODY]

Technopat Youtube kanalında Asus Zenfone 2 hakkında aşırı derecede vidyo bulunuyor buna bir bakın :

-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vatanda Asus Zenfone 2 (Üç renk seçeneği var.) :

- ASUS ZENFONE 2 ÇİFT SİM 32 GB AKILLI TELEFON SILVER

Son düzenleme:
Merhaba iyi günler, ben iPhone 5S 16 GB kullanıyorum şuanda sayamayacağım kadar çok sorunu var ancak bu sorunların nerdeyse %100 ü iPhone SE modelinde düzeltilmiş, ayrıca pek fiyat farkı yok. SE modeli dış görünüş olarak 5S ile aynı ancak içindeki parçalar iPhone 6S'le aynı, karşılaştırmasını iPhone - Compare Models buradan yapabilirsin, bu arada aklında iPhone almak varsa kesinlikle eylül ayını beklemelisin çünkü Apple her yıl yeni modelini eylül ayında tanıtıp ekim gibi satışa sunuyor. Böylece yinede 5S alacağım dersen eylül ayında şuanki fiyatından 200-300 TL kadar daha düşük fiyata alabilirsin.

Merhaba iyi günler, ben iPhone 5S 16 GB kullanıyorum şuanda sayamayacağım kadar çok sorunu var ancak bu sorunların nerdeyse %100 ü iPhone SE modelinde düzeltilmiş, ayrıca pek fiyat farkı yok. SE modeli dış görünüş olarak 5S ile aynı ancak içindeki parçalar iPhone 6S'le aynı, karşılaştırmasını iPhone - Compare Models buradan yapabilirsin, bu arada aklında iPhone almak varsa kesinlikle eylül ayını beklemelisin çünkü Apple her yıl yeni modelini eylül ayında tanıtıp ekim gibi satışa sunuyor. Böylece yinede 5S alacağım dersen eylül ayında şuanki fiyatından 200-300 TL kadar daha düşük fiyata alabilirsin.
Meraba iphone 5s'le sorunlarim var demişsin acaba o sorunlar nelerdir ?

Meraba iphone 5s'le sorunlarim var demişsin acaba o sorunlar nelerdir ?
dokunmatik geç cevap veriyor bazen hiç çalışmıyor
kullanım alanı yanlış gösteriyor
kamera ve kamera uygulamaları çok çok geç açılıyor
touch id çalışmıyor
aynı anda birden fazla uygulama güncellemiyor
şarj 100'den 90'a düşüyor ve 24'te kapanıyor (batarya yeni değişti)
şimdilik aklıma gelen bunlar.

touch id çalışmıyor
Bunlar senin sorunun. Cihazda bir tek sol üst ekran tıkırtısı var ki oda zamanla geçiyor. Batarya konusu tüm iPhone olduğunu gibi rezalet. SE'de aynı. Performans gayet iyi. Yarı yolda bırakmaz. Touch ID çalışıyor. Sıkıntı yok ki SE'de ilk nesil Touch ID var. En son iOS 12 alacak gibi duruyor. SE 13 belki 14 bile alabilir. Yeni çıktığından dolayı. Kasa ebat aynı. Eğer SE olduğunu belli etmek istersen Rose Gold alabilirsin ki diğer renkler aynı 5S yani dışarıda kimse birşey anlamaz. Amaç o logoyu göstermekse.

touch id çalışmıyor
O senin sorunun şuan 5s kullanıyorum ve hala sağlam touch id çalışıyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı