Sıfır PC donma sorunu

cozmo

Decapat
Merhabalar,

Intel i7-9700K 3.6 GHz 4.9 GHz 12M 1151p işlemci

MSI B360M PRO-VDH DDR4 2666 Mhz S+V+GL 1151p86GB/S USB3.1 anakart

16GB Ram ve 240GB SSD

Ekran kartı onboard.

Özelliklerinde sıfır bir PC aldım. Windows 10 kurulumunu yapmak istedim. Bazen ilk ekranda bazen de kuruluma başlayıp % 10 civarına gelince P donuyor. SSD bozuktur diye windows yüklü olan farklı bir ssd ile denedim sonuç yine aynı bazen hemen bazen windows logosunda donuyor. Donunca reset tuşu dahil çalışmıyor. Sadece 2 sefer windows masaüstüne kadar gelebildim bu sefer burada dondu. Sorunum ne olabilir acaba. Ekran kartı onboard harici ile denedim sonuç değişmedi PSU değiştirdim sonuç aynı. İşlemci veya anakart arızalı olsa masaüstünü görebilirmiydim diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bayram tatili olduğu için servise de gönderemiyorum

Hocam işlemci ve anakart sanki birbirini tamamlamıyor. Anakart güç bağlantılarında problem olabilir.
Zira işlemci "K" ibareli ve üst seviye, anakart giriş seviyesi kalmış. Teknik olarak daha iyi açıklayacak arkadaşlar vardır ama anakart kaynaklı olabilir.

Kısaca yazacağım ama anakart baya kötü olmuş.

Doğana uçak motoru takmak gibi bir şey olmuş 🤠

Bu videoyu izle ve bunu uygula belki sorun RAM olabilir🤔

Kısaca yazacağım ama anakart baya kötü olmuş.

Doğana uçak motoru takmak gibi bir şey olmuş 🤠

Bu videoyu izle ve bunu uygula belki sorun RAM olabilir🤔
iyide bende windows diye birşey yokki nasıl olucak o iş

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı