Sigaraya neden başladınız ?

15 yaşımda sıkıntıdan(Ne olduğunu söylemeyeyim bilenleriniz var zaten) başladım ben. Çok şükür 1 aydır ağzıma sürmedim bu illeti. 200 TL'ye yakın bir tasarufum oldu.

Ben 6. sınıfta başladım o da meraktan zaten, ondan sonra 6-7 ay kadar içtim sonra aklım başıma geldi "Ne yapıyorum ben?" diye düşündüm. Sonra da bıraktım. (Hani zaten bırakmak sayılmaz ama vazgeçtim diyeyim. )

Arkadaş çevresinin ille etkisi oluyor ama sen kendini yönetmeyi becerebiliyorsan içmezsin. Suç arkadaşlarda değil, sende.

''MiGaRa içiyorum, çok havalıyım ZamQi''

(30 yıl sonra)

Akciğer kanseri teşhis edildi!

Yorum avatar uyumuna diyecek yok vallahi. :)

Çevremdeki herkes içiyordu. Ağızları, kıyafetleri hatta parmakları bile kokuyordu. Sigara içen bir bayanın dudaklarının tadını aldıktan sonra içmeyeceğim dedim zaten. Biraz da akıllı davrandım, paramızı boşa harcamamaya özen gösterdim. Ona vereceğim parayı daha iyi şeylere harcadım. En azından sigara parası için yemek yemeyen ya da 3. çayı içmeyen arkadaşlarım vardı. Onları gördükçe ne kadar aptal bir hareket olduğunu iyice anlıyordum. Sigara kullanmıyorum. Kullanmayı da düşünmüyorum.

Yaptığı her eylemden sonra "sigara da iyi gider şimdi" diyenler sağolsun. Sabah kalkıyor iç, yemek ye iç, yürürken iç, durakta iç. Utanmasalar nefes aldıktan sonra sigara iyi gidiyor diyecekler. Bir de sabah içtiklerinde pis kokan ağızlar sağolsun. Şükür ağzıma sürmedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı